bداروهای لاغری با هورمون‌های بدن چه می‌کنند؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
داروهای لاغری با هورمون‌های بدن چه می‌کنند؟

متاسفانه برخی از داروهای لاغری گیاهی با اضافه کردن ترکیبات شیمیایی و تبلیغات فریب‌دهنده سعی در ترغیب مصرف‌کنندگان برای رفع معضل چاقی دارند. برخلاف تصور مردم مبنی بر گیاهی بودن و خاصیت لاغرکنندگی این داروها، مصرف خودسرانه آنها تبعات جبران‌ناپذیری به دنبال دارد.

داروهای لاغری با هورمون‌های بدن چه می‌کنند؟

در شرایطی که تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن موجب بروز چاقی موضعی در اندام‌های بدن می‌شود، عده‌ای تصور می‌کنند با بکارگیری داروهای گیاهی لاغری می‌توانند بر مشکل اضافه وزن غلبه کنند؛ غافل از اینکه آگاهی نداشتن از نحوه مصرف این داروها صدمات به مراتب جدی‌تری را به بدنشان وارد می‌کند. با توجه به رواج مصرف داروهای لاغری در باشگاه‌ها و آرایشگاه های زنانه کارشناسان هشدار می‌دهند که این داروها تقلبی بوده و از چربی های حیوانی تهیه می‌شوند به طوری که با سوخت و ساز بدن ناسازگار بوده و منجر به عوارضی همچون افزایش میزان هورمون تستوسترون در زنان، ناباروری و اختلال در نظم هورمون های مردانه، رشد موهای زیر چانه و مشکلات کبدی، تغییر خلق و خو و ایجاد جوش می‌شود.

مصرف خودسرانه این داروها تبعات جبران‌ناپذیری به دنبال دارد که از جمله آنها می‌توان به مسمومیت، مشکلات گوارشی، تنبلی روده، تاری دید و سردی بدن اشاره کرد. همچنین این داروها ممکن است فرد را دچار بی‌خوابی کنند. در بسیاری از موارد این داروها دارای مواد مخدری شبیه شیشه بوده و سبب بروز اعتیاد در فرد مصرف‌کننده می‌شوند. متخصصان طب سنتی اعتقاد دارند تجویز داروهای گیاهی باید با در نظر گرفتن مزاج افراد صورت می گیرد و مصرف داروهای گیاهی قوانین خاص خود را دارد. اما متاسفانه مشاهده شده است که در این داروهای لاغری برای مزاج‎های مختلف همواره از یک دستور پیروی می‌شود. اصلاح الگوهای مصرف، تغییر سبک زندگی و استفاده از مکمل های غذایی طبیعی می تواند راهکار مناسبی برای رفع این معضل باشد و تاثیر بسزایی در کاهش اضافه وزن و عوارض ناشی از آن داشته باشد.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط: 

با خوردن این آجیل نیازی به قرص لاغری ندارید!

لا‌غری در چند دقیقه!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *