داروهای لاغری برای کبد خطرناک است!

وجود یک ماده شیمیایی در این داروهای لاغری گیاهی به بدن آسیب می‌رساند و موجب ایجاد بی‌اشتهایی و حتی حالت تهوع می‌شود و افراد سودجو آن را به عنوان داروی کاهش وزن تحت عنوان داروی گیاهی بی‌خطر به مشتری عرضه می‌کنند. انباشته شدن مواد حاصل از متابولیسم داروهای گیاهی لاغر‌ی در کبد، خطر ایجاد نارسایی کبد را به شدت افزایش می‌دهد.

داروهای لاغری برای کبد خطرناک است!

مصرف برخی گیاهان موجب ایجاد بی‌اشتهایی در فرد می‌شود. کاهش وزن به دنبال بی‌اشهایی از جمله عوارض مصرف برخی گیاهان است و در این میان، سودجویانی وجود دارند که از این عوارض برای تبلیغ و عرضه داروهای گیاهی لا‌غری به مشتری جهت کاهش وزن استفاده می کنند. عوارض مصرف ناآگاهانه داروهای گیاهی لاغر‌ی بر روی کبد به دو گونه است؛ نخست این‌که مصرف این داروها موجب ایجاد نوعی واکنش حساسیت‌زای آلرژیک در کبد شده و منجر به بروز یک فرآیند التهابی در کبد می‌شود.

به دلیل این‌که ترکیبات این مواد در کبد متابولیزه می‌شوند، عوارض مصرف آنها با مرور زمان و تداوم در مصرف بروز می‌کنند و در نهایت ماحصل متابولیسم این داروها در کبد انباشته شده و منجر به ایجاد عوارض شدید و برگشت‌ناپذیر گوارشی در فرد می‌شود. از دیگر عوارض مصرف این داروها این است که مواد حاصل از متابولیسم دارو در بدن منجر به ایجاد آسیب در کبد و همچنین ایجاد لخته‌های خون در وریدهای کبدی می‌شود. علاوه بر این، مواد حاصل از این فرایندها در کبد موجب می‌شود در مسیر عبور نمک‌های صفراوی و خروج آنها از کبد اشکال ایجاد شود و موجب برگشت صفرا به کبد می‌شود. صفرا نیز در این شرایط مانند یک سم روی کبد اثر می‌کند. چنانچه به استفاده از داروهای گیاهی تمایل دارید بهتر است به سراغ افراد دارای دانش در این حوزه بروید و آگاهانه مصرف کنید.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

با خوردن این آجیل نیازی به قرص لاغری ندارید!

لا‌غری در چند دقیقه!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *