داروهای طبیعی برای تسکین درد سیاتیک

عصب سیاتیک یکی از بزرگ ترین اعصاب در بدن انسان است. وقتی عصب سیاتیک به علت التهاب یا آسیب فشرده می شود. درد قسمت پشت، باسن و قسمت بیرونی پا از کشاله به پایین تا کف پا را درگیر می کند. دلیل ایجاد درد سیاتیک می‎تواند وجود فشار بر روی عصب باشد. بارداری، زایمان و یا بلند کردن بار سنگین هم می‎تواند از عوامل ایجاد درد باشد. برای تسکین این درد می‎توانید از داروهای گیاهی و درمانهای طبیعی استفاده کنید. 

داروهای طبیعی برای تسکین درد سیاتیک

چای زنجبیل

دو یا سه برش نازک زنجبیل همراه با یک قاشق مربا خوری پودر زنجبیل و یک قاشق مربا خوری عسل طبیعی و کمی آب لیمو به یک لیوان آب جوشیده اضافه کنید و بگذارید کمی بماند و سپس میل کنید. این چای را سه بار در روز مصرف کنید.

روغن خردل

سه قاشق غذاخوری روغن خردل و سه حبه سیر خرد شده را با کمی تخم زنیان حرارت دهید. اجازه دهید روغن خنک شود و بعد از آن روی قسمت‌های درناک ماساژ دهید.

زردچوبه

زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد. این ادویه تورم و درد را کاهش می‌دهد. یک قاشق مربا خوری زردچوبه را با یک فنجان شیر مخلوط کنید و بگذارید به مدت یک یا دو دقیقه بجوشد. مقداری عسل نیز اضافه کنید و بنوشید.

ترب کوهی

ترب را به شکل ضماد در بیاورید و در قسمتی که درد می کند بمالید و روی آن را بپوشانید. بعد از یک ساعت ضماد را بردارید.

انگور

انگور میوه ای است باخاصیت ضد التهابی که داروی خانگی قوی برای رفع سیاتیک به حساب می آید.

کمپرس گرم و سرد

این روش یکی از رایج ترین و موثرترین روش‌های درمان سیاتیک است. ابتدا هر روز ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کمپرس سرد روی ناحیه درناک قرار دهید. سپس در همان ناحیه و به همان مدت کمپرس گرم انجام دهید. این کار، تورم و درد در اطراف بافت ها را کم می کند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

درد سیاتیک

درمان دیسک کمر

چند خوراکی مفید برای کمردرد

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *