با خوردن این میوه‌ها اختلال نعوظ را درمان کنید!

اطلاعات پزشکی حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‌‎دهد خوردن میو‌هایی از خانواده مرکبات و توت‌ها می‎تواند در پیشگیری و درمان مشکلات جنسی مردان به خصوص اختلال نعوظ (Erectile Dysfunction) موثر واقع شود. نتایج این تحقیقات در مجله پزشکی (American Journal of Clinical Nutrition) منتشر شده است. 

درمان اختلال نعوظ

ماده مشترک در همه این میوه‎ها فلانوئید است. فلانوئید ماده‎ای شیمیایی است که در بسیاری از میوه‎ها و سبزیجات یافت می‎شود و رنگ‌های این میوه‌ها از این ماده ناشی می‎شود. در سال‎های اخیر دانشمندان در مطالعات خود به دنبال یافتن اثر این ماده بر سلامتی بدن بوده‎‌اند. اطلاعات پزشکی به دست آمده از تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف بیشتر آنتی اکسیدان فلانوئید باعث سلامت قلب و عروق و پیشگیری از سرطان می‎شود. در این مطالعه جدید برترین پزشکان و محققان از دانشگاه (UEA) انگلستان و دانشگاه هاروارد در پی یافتن تاثیر فلانوئیدها بر درمان اختلال نعوظ بودند. پروفسور Aedín Cassidy که سرپرستی این مطالعه را برعهده دارد، می‎گوید علت مشکل اختلال نعوظ در واقع جریان خون ضعیف و ناکافی در آلت تناسلی است و چیزی که در مورد فلانوئیدها جالب توجه است، تاثیر آنها بر بهبود جریان خون و افزایش انعطاف پذیری عروق خونی است. 

در این مطالعه بیش از ۲۵۰۰۰ مرد شرکت کردند. این مطالعه به مدت ۱۰ سال طول کشید و در این مدت این مردان رژیم غذایی خود را گزارش می‌کردند. همچنین این افراد در مورد عملکرد جنسی خود به خصوص توانایی نعوظ پرسشنامه‎‌هایی را تکمیل کردند و هر چند سال یک بار تغییرات در توانایی نعوظ را گزارش کردند. اطلاعات پزشکی حاصل نشان داد در این مدت ۱۰ ساله ۳۵/۶ درصد از این افراد گزارش کردند که برای اولین بار دچار مشکل در نعوظ شدند. محققان دریافتند افرادی که در رژیم غذایی خود مقدار کافی فلانوئید مصرف کرده بودند کمتر با این مشکل مواجه شدند. اگرچه این انتی اکسیدان در اکثر میوه‎ها و سبزیجات یافت می‎شود، اما میزان آن در بعضی از آنها بیشتر است. میوه‎هایی که رنگ قرمز و بنفش دارند برای درمان این مشکل بسیار مفیدند. علاوه بر این انواع مرکبات هم حاوی مقدار زیادی فلانوئید هستند. این میوه‎های مفید عبارتند از  توت فرنگی، زغال اخته، تمشک، شاتوت، انگور، بلوبری، سیب، گلابی، گیلاس و آلبالو و مرکبات 

منبع:  www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

ارگاسم و رابطه جنسی

مشکلات جنسی مردان

غذاهای مفید برای درمان مشکلات جنسی مردان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *