bخواص بی نظیر گوشت بلدرچین · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
خواص بی نظیر گوشت بلدرچین

دانشمندان علم تغذیه عقیده دارند که پروتئین حیوانی بهتر از پروتئین گیاهی است.گوشت طیور بخصوص بلدرچین به عنوان یک منبع پروتئین حیوانی اهمیت زیادی دارد؛ به همین دلیل در کشورهای مختلف، سرمایه گذاری زیادی روی صنعت پرورش طیور از جمله بلدرچین شده است.

بلدرچین

 

مقدار پروتئین موجود در گوشت این پرنده (بلد رچین) از پروتئین گوشت سایر پرندگان و نشخوارکنندگان معمولی ۱۰- ۵ درصد بیش تر است.

گوشت و تخم بلد رچین به لحاظ ارزش غذایی و درمانی، بسیار مورد توجه است. میزان پروتئین موجود در گوشت این پرنده (بلد رچین) از پروتئین گوشت سایر پرندگان و نشخوارکنندگان معمولی ۱۰- ۵ درصد بیش تر است. وجود عناصر معدنی کمیاب و ویتامین های مختلف در گوشت این پرنده، باعث شده است که گوشت آن برای درمان بعضی از بیماری ها، مانند آسم، تشنج، فشارخون،  ضعف اعصاب و ناراحتی های روانی و بی خوابی مفید باشد.

همچنین گوشت بلد رچین منبع خوب نیاسین ،  فسفر،  مس، تیامین ، ریبوفلاوین ، ویتامین B6  ، روی  ، آهن و سلنیوم است.

 تخم بلد رچین در مقایسه با تخم مرغ،  به مراتب ارزش غذایی بالاتری دارد.

یک تخم بلد رچین هر چند که از لحاظ وزنی حدود یک پنجم وزن تخم مرغ معمولی را دارد، ولی نسبت به آن دارای ۵ برابر فسفر، ۵/۷ برابر آهن، ۶ برابر ویتامین B1(تیامین) و ۱۵ برابر ویتامین B2 (ریبوفلاوین) می باشد.

نکاتی در مورد خرید بلدرچین و نحوه نگهداری آن :

 گوشت خام بلدرچین در یخچال به مدت ۲ روز، و گوشت پخت? آن حداکثر ۳ روز قابل نگهداری است.

برای خرید گوشت بلد رچین اول از تاریخ انقضای آن اطمینان حاصل کنید. گوشت تازه بلد رچین باید بدون بو، کاملاً تمیز و عاری از هر گونه بقایای پر باشد.دراولین فرصت ممکن پس از خرید، آماده مصرف شود. گوشت خام بلد رچین در یخچال به مدت ۲ روز، و گوشت پخته آن حداکثر ۳ روز قابل نگهداری است و آن را در بسته ای پلاستیکی یا فویل پیچیده و در سردترین قسمت یخچال نگه داری کنید.

روش رفع انجماد گوشت منجمد بلد رچین :

هیچگاه بلدرچین منجمد را در درجه حرارت اتاق جهت رفع انجماد نگذارید. بهتر است آن را در یخچال گذاشته تا در طول شب رفع انجماد شود؛ هم چنین می توانید با غوطه ور کردن آن در آب سرد، رفع انجماد کنید. بلد رچین ظرف مدت یک ساعت یا کمتر رفع انجماد می شود.

منبع : tebyan.net

مطالب مرتبط :

سالمندان تخم بلد رچین بخورید

روش چاق شدن در طب سنتی

اطلاعات پزشکی

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *