خواص قارچ برای درمان سرطان

قارچ در گروه سبزیجات قرار می‎گیرد و همه به خوبی می‌دانند که مصرف مقدار کافی از ویتامین‌ها و مواد معدنی در رژیم غذایی به معنای خوردن سبزیجات و میوه‌های رنگارنگ است. مصرف غذاهای طبیعی همچون قارچ می‌تواند خطر ابتلا به چاقی، دیابت، سرطان و بیماری‎های قلبی را کاهش دهد. 

خواص قارچ برای درمان سرطان

درمان سرطان

قارچ حاوی ماده‌ای به نام سلنیوم است که این ماده معدنی نقش بسیار مهمی در عملکرد آنزیم‌های کبد بازی می‌کند و به سم زدایی و پیشگیری از سرطان کمک خواهد کرد. علاوه بر موارد گفته شده،  اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد سلنیوم از التهاب نیز جلوگیری می‌کند و رشد تومورهای سرطانی را کاهش می‌دهد. قارچ نیز همچون گوجه فرنگی، هویج، فلفل دلمه‌ای قرمز و سبز، کدو تنبل، حبوبات و کدو حاوی آنتی اکسیدان است. فولات موجود در قارچ نقش بسیار مهمی در سنتز DNA بازی می‌کند. ویتامین D موجود در قارچ نیز می‌تواند از رشد سلول‌های سرطانی با توزیع و تنظیم چرخه رشد سلول‌های سالم جلوگیری نماید.

کاهش وزن

فیبر یکی از موادی است که در غذاها یافت می‌شود و برای ایجاد سیری بیشتر به بدن کمک خواهد کرد. قارچ حاوی دو نوع فیبر است: بتا گلوکان و کیتین. این دو ماده سیری را افزایش می‌دهند و از اشتهای فرد برای خوردن مواد بیشتر می‌کاهند.

سلامت قلب

فیبر، پتاسیم و ویتامین C موجود در قارچ برای حفظ سلامت قلب بسیار مفیدند. پتاسیم و سدیم نقش بسیار مهمی در تنظیم فشار خون دارند. مصرف قارچ که حاوی پتاسیم بالا و سدیم پایین است می‌تواند فشار خون افراد را کاهش دهد. علاوه بر این مصرف روزانه ۳ گرم بتاگلوکان موجود در قارچ می‌تواند کلسترول خون را تا ۵ درصد کاهش دهد.

دیابت

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که افراد مبتلا به دیابت نوع یک با مصرف غذاهای غنی از فیبر گلوکز پایینی در خون خود داشتند و در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز با مصرف این غذاها سطح قند، انسولین و لیپید در خون بهبود یافته است. یک پیمانه از قارچ گریل شده می‌تواند ۳ گرم فیبر برای بدن فراهم کند. متخصصان توصیه می‌کنند که مردان در روز ۳۰ الی ۳۸ گرم و زنان ۲۱ الی ۲۵ گرم قارچ مصرف نمایند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

سلنیوم موجود در قارچ می‌تواند پاسخ ایمنی بدن به عفونت‌ها را از طریق تحریک تولید سلول‌های T بهبود ببخشد. فیبرهای بتاگلوکان موجود در قارچ نیز می‌تواند سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با سرطان و پیشگیری از تشکیل تومورها تقویت کند.

منبع: asriran.com

مطالب مرتبط: 

کندر برای درمان سرطان

غذاهای مفید برای درمان‌سرطان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *