خواص شگفت انگیز عسل برای درمان سوختگی!

خواص شگفت انگیز عسل برای درمان سوختگی!

عسل در طب سنتی به عنوان یک دارو در نظر گرفته شده و خواص بی‌شماری برای آن بیان شده است. حتما شنیده‌اید که اگر به سرماخوردگی مبتلا شدید، بهترین و آسان‌ترین راه برای درمان سرفه و تسکین گلودرد خوردن عسل است. اما عسل خواص دیگری نیز برای سلامتی دارد که در این مطلب به تعدادی از آنها اشاره می‎کنیم.

سوختگی

درمان سوختگی: اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه نشان می‎دهد که عسل برای درمان سوختگی مفید است. پزشکان در یک آزمایش کلینیکی برای درمان سوختگی از عسل استفاده کردند و گزارش کردند که تاول‌های ناشی از سوختگی زودتر بهبود یافت. عسل باعث کنترل عفونت زخم‎های ناشی از سوختگی شده و به طور کلی اثر سوختگی سریع‎تر ترمیم شده است.

افزایش حافظه: مطالعه دیگری نشان می‎دهد که عسل برای بهبود حافظه بلند مدت و کوتاه مدت به خصوص در زنانی که در سن یائسگی هستند بسیار مفید است. در این مطالعه برترین پزشکان دریافتند که زنانی که به صورت روزانه و برای چند هفته عسل مصرف کردند پیشرفت قابل توجهی در بهبود حافظه‌شان نشان دادند. این میزان بهبود درست مانند پیشرفتی است که با هورمون درمانی بدست می‎آید.

کنترل دیابت: ۷۰ تا ۸۰ درصد عسل قند است. اما عسل شاخص قند خون را مانند قند و شکر ساده بالا نمی‌برد. مزه عسل از قند ساده خیلی شیرین‎تر است. بنابراین اگر در مورد بیماران دیابتی به عنوان شیرین کننده به جای قند ساده استفاده شود، باعث می‎شود کمتر از مواد شیرین دیگر استفاده کنند و میزان قند خون‌شان بهتر کنترل شود.

درمان سرطان: عسل به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی قوی خود می‎تواند یک گزینه مناسب برای درمان سرطان باشد. بهترین پزشکان و محققان ایرانی در مطالعه‌ای دریافتند که عسل می‎تواند روی سلول‎های سرطانی کلیه موثر باشد و از رشد و تقسیم شدن این سلول‌ها جلوگیری کند. تحقیقات بیشتری در این زمینه باید انجام شود. اما پیش بینی می‎شود این ماده بتواند در پیشگیری و درمان سرطان به عنوان یک داروی موثر استفاده شود.       

منبع: www.healthline.com

مطالب مرتبط: 

خواص عسل برای پوست

عسل و شلغم برای درمان سرماخوردگی

نقش تغذیه در درمان سرطان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *