خواص شگفت انگیز خوردن انار برای درمان بیماری ها

خوردن انار به غیر از ارزش غذایی زیاد ، جنبه های دارویی و اثرات درمانی  قابل توجه ای دارد.خوردن ا نار در از دیدگاه قرآن و ائمه بسیار توصیه شده است. ا نار برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماریها از جمله تصلب شرائین ، سرطان و همچنین کمک به طول عمر و کند کردن واکنشهای پیر شدن سلولها تأثیرات زیادی دارد.

انار

درمان بیماری ها با خوردن ا نار :

 ا نار شیرین ادرار آور است .آب ا نار شیرین برای بیماریهای مجاری ادرار مفید است .ترشح صفرا را زیاد می کند.اگر ا نار را با عسل مخلوط کرده و هر روز چند قطره در بینی بچکانید از رشد پولیپ در بینی جلوگیری می کنید .برای سالمندان بهترین دارو برای تقویت کلیه است .آب ا نار خنک کننده است .رنگ صورت را شاداب می کند .صدا را باز کرده و گرفتگی صدا را برطرف می کند .برای وزن اضافه کردن ا نار بخورید .آب ا نار مقوی قلب و معده است . 

خواص قسمت های  دیگر درخت ا نار جوشانده پوست ریشه درخت ا نار کرم معده و روده را از بین می برد . جوشانده پوست درخت ا نار نیز اثر ضد کرم درد .برای برطرف کردن گلو درد و زخم گلو از جوشانده پوست ا نار و یا جوشانده برگهای ا نار استفاده کنند .خانم هایی که عادت ماهیانه شان منظم نیست می توانند از جوشانده برگهای ا نار استفاده کنند.برگهای له شده انار را اگر روی پوست بگذارید خارش را از بین می برد .برای برطرف کردن سوختگی پوست ، گلهای ا نار را له کرده و با روغن کنجد مخلوط کنید و این پماد را روی قسمت سوختگی بمالید . دم کرده گل ا نار اسهال مزمن را برطرف می کند .دم کرده گلهای ا نار را بصورت غرغره برای از بین بردن زخمهای دهان بکار ببرید .برای برطرف کردن دندان درد ، دم کرده ریشه درخت ا نار را در دهان مزه مزه کنید .برای برطرف کردن بواسیر باید معقد را با جوشانده پوست ا نار شستشو داد .

منبع : namnak.com

مطالب مرتبط :

مصرف ا نار باعث کاهش کلسترول خون می شود

۱۲ خاصیت ویژه ا نار

شکو فه های انار برای بیماران دیابتی مفید است

خواص ا نار برای درمان سرطان

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *