خواص ترب برای درمان سنگ مثانه

ترب برای دفع سنگهای صفراوی مفید است. این گیاه التهاب و ورم‌ را از بین می‌برد و برای بواسیر، سل، درد سیاتیک، روماتیسم، سنگ مثانه و… مناسب است. بیمارانی که سابقه تشکیل سنگ مثانه و کلیه دارند، می‌توانند از ترب برای جلوگیری از شکل‌گیری سنگ مثانه استفاده کنند.

خواص ترب برای درمان سنگ مثانه

بطور کلی دو نوع ترب وجود دارد، ترب سیاه که معمولا در پائیز برداشت می‌شود و تربچه که به رنگهای مختلف قرمز و وصورتی و بصورت های دراز و گرد وجود دارد. ترب برای درمان نقرس و رماتیسم مفید است. برگ ترب اگر با غذا خورده شود به هضم غذا کمک می کند. آب برگ ترب برای تقویت چشم مفید است. ترب برای درمان یرقان مفید است. تخم ترب درد را تسکین می دهد. در صورت مسمومیت غذایی مقداری تخم ترب را همراه با سکنجبین به بیمار بدهید باعث استفراغ می شود و معده را پاک می کند. جوشانده ترب برای درمان اسهال خونی مفید است. تخم ترب ادرار آور و قاعده آور است. دم کرده ریشه ترب تقویت کننده بدن است.

برای دفع سنگ کیسه صفرا از ترب به این صورت استفاده کنید: در یک ترب بزرگ حفره ای ایجاد کرده و همچنین در ته آنهم سوراخ ریزی بوجود آورید بطوریکه آّب قطره قطره از آن خارج شود . سپس مقداری شکر در حفره ریخته و آنرا با آب پر کنید و ترب را در دهانه شیشه یا استکانی قرار دهید که آب آن قطره قطره از سوراخ ریز ته ترب خارج شده و در داخل شیشه یا استکان پر شود . این آب را چند بار در روز بنوشید. همچنین خوردن ۸ مثقال (تقریبا ۳۵ گرم) آب شاخه و برگ ترب با سکنجبین، برای خارج کردن سنگ مثانه موثر است. آب ترب سیاه نیز برای دفع اورات و سموم بدن بسیار مفید است. همچنین می‎توانید برای گرفتن آب ترب،‌ آن را ورقه‌ورقه کنید و روی هر ورق آن عسل بریزید، و شب تا صبح در صافی بگذارید تا آب آن در ظرف زیرین بچکد. 

 منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط:

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *