bخانم‌ها به هیچ وجه بال مرغ نخورند! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
خانم‌ها به هیچ وجه بال مرغ نخورند!

مرغ‌هایی که با هورمون رشد می‌کنند دارای چربی زیاد به‌ خصوص در قسمت بال هستند، که این چربی باعث تحریک رشد کیست‌های پستان می‎شود. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند همه افراد، به خصوص خانم‌ها از مرغ‌های هورمونی و قسمت بال مرغ استفاده نکنند.

بال مرغ

اگرچه بال مرغ لذیذترین قسمت آن است اما از نظر سلامتی بدترین قسمت به حساب می‌آید زیرا مقدار زیادی چربی در این قسمت جمع میشود. توصیه می‌شود همه به خصوص خانم ها از بال مرغ چه به‌صورت کباب شده و چه به‌صورت پخته شده در غذا استفاده نکنند زیرا چربی مرغ های هورمونی در تحریک رشد کیست‌های پستان تاثیرگذار هستند. یکی از مشکلات شایع در خانم‌ها، کیست پستان است. کیست‌های پستان دو نوع ساده و کمپلکس دارند. کیست‌های ساده، دیواره صافی دارند و داخل آنها مایع زلالی وجود دارد، بیشتر خانم‌ها دچار این نوع کیست می‌شوند که بی‌خطر است و بیمار فقط باید تحت‌نظر پزشک باشد.

کیست‌های سینه معمولاً مشکل بسیار حاد به‌حساب نمی‌آیند زیرا این کیست‌ها با تغییرات قاعدگی دچار تغییراتی از نظر تعداد و اندازه می‌شوند و درد و احساس ناراحتی را برای زنان به وجود می‌آورند، در این حالت سینه‌ها دردناک و متورم می‌شوند. مصرف داروهای هورمونی به مقدار زیاد، خوردن هر نوع چربی و غذاهای محرک‌ مانند فلفل، کافئین، شکلات و قهوه باعث تشدید کیست پستان می‌شوند و درد را افزایش می‌دهند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

علائم غیر معمول سرطان سینه

مصرف قرص ضد بارداری و خطر سرطان سینه

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *