bروش‌های ساده و طبیعی برای جوان سازی پوست · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
روش‌های ساده و طبیعی برای جوان سازی پوست

یکی از تغییرات طبیعی بدن در سنین پیری چین و چروک پوست است اما با برخی راهکارها می‎توان روند آن را کند کرد و به جوان سازی پوست کمک کرد. با بالا رفتن سن  پوست خشک شود و متابولیسم سلولی پوست افت کرده و رطوبت کافی در پوست ایجاد نمی شود و سلول های قدیمی و فرسوده به سرعت جایگزین نشده و کلاژن و الاستین که مانع از چین و چروک شده دیگر در پوست ایجاد نمی شود. 

روش‌های ساده و طبیعی برای جوان سازی پوست
پوستتان را مرطوب نگه دارید 
از محصولات مراقبت از پوست ومرطوب کننده های طبیعی و مواد مغذی استفاده کنید، به یاد داشته باشید از محصولات حاوی پارابن، فتالات و فرآورده های نفتی که مواد شیمیایی سمی و استرس زا هستند به هیچ وجه استفاده نکنید. 
لایه برداری کنید 
لایه برداری پوست های مرده، موجب تحریک و جوان سازی سلول‌های پوستی می‌شوند. از انواع طبیعی محصولات مراقبت از پوست به جای انواع شیمیایی آن استفاده کنید. 
غذاهای ضد پیری بخورید 
میوه ها و سبزیجات به دلیل دارا بودن ویتامین های ضروری، مواد معدنی و آنتی اکسیدان، گوشت منبع غنی پروتئین ها و اسیدهای آمینه، آجیل ها سرشار از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی موجب می شوند پوست شما مواد مورد نیاز مانند پروتئین برای ساخت کلاژن و الاستین را بدست بیاورد و کمتر چروکیده شود. 
شکلات بخورید 
 شکلات تیره (با میزان بسیار کم شکر) به دلیل آن که حاوی دو ماده شیمیایی گیاهی، اپی کتیچین و کاتچین است از پوست در برابر آسیب های اشعه ماورابنفش خورشید محافظت می‌کند. 
حذف قند و شکر
مطالعات بسیاری نشان می‎دهد که قند و شکر عامل اصلی پیری و بسیاری از بیماری‎هاست. قند و به خصوص شکر تصفیه شده کلاژن پوست را از بین برده و پوست را شل و چروکیده می‌کند. 
منبع: yjc.ir
مطالب مرتبط: 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *