bجوان سازی پوست بدون جراحی! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
جوان سازی پوست بدون جراحی!

نادیده گرفتن چین و چروک‌های ریز اطراف چشم و دور لب‌ها و خطوط پیشانی که در آینه می‎بینید کار آسانی نیست. در گذشته برای برگرداندن زمان به عقب و جوان سازی پوست راهی غیر از جراحی زیبایی و سپردن خود به تیغ جراح پلاستیک و پزشک زیبایی وجود نداشت. اما امروزه راه‎های آسان‎تری برای این کار وجود دارد.

جوان سازی

برای از بین بردن چین و چروک پیشانی می‎توانید از تزریق بوتاکس استفاده کنید. بوتاکس یک ماده سمی است که مقداری سم خفیف وارد عضلات پیشانی می‌کند و باعث می‎شود اخم و چین و چروک روی پیشانی ایجاد نشود. این تزریق چند دقیقه زمان می‎برد و درد خیلی کمی دارد. ۳ تا ۷ روز طول می‎کشد تا بوتاکس اثر کند و شما نتیجه کار را به مرور می‎توانید ببینید. بین ۳ تا ۶ ماه یکبار نیاز است دوباره تزریق انجام شود. فاصله مناسب بین تزریق‌ها را از پزشک‌تان بپرسید.

راه دیگر برای جوان سازی پوست صورت لایه برداری شیمیایی است. این کار با استفاده از کرم‌های مخصوص بر روی پوست صورت انجام می‌شود و کمک می‌کند سلول‌های پیر و مرده پوست برداشته شود و جای آنها را سلول‌های جدید بگیرد. این لایه بردارها شامل ترکیبی از اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، اسید سالیسیلیک، فنول و یا اسید تری کلرواستیک (TCA) است. حتما در مورد لایه برداری (پیلینگ) مکانیکی صورت شنیده‌اید. در این روش با وسیله‌ای پوست ساییده می‎شود و لایه سلول‎های پیر پوست برداشته می‎شود. این روش برای از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای و اثرات زیان بار آفتاب بر روی پوست همچنین خطوط و چین و چروک سطحی و جای زخم و جای جوش موثر است. اما چون باعث مقداری خونریزی سطحی پوست می‎شود نیاز به یک هفته استراحت دارد. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

 کرم‌ها برای جوان‌سازی پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *