جلوگیری از خونریزی لثه در منزل

خونریزی لثه : زمانی که مسواک می‌زنید لثه‌های شما خونریزی می‌کند؟ خوشبختانه درمان‌های خانگی‌ای وجود دارد که مانع خونریزی و التهاب لثه شده و تأثیر خوبی برجا می‌گذارند.

خونریزی لثه

  • روغن گل میخک

این روغن یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای خونریزی لثه است . روغن میخک التهاب لثه را کاهش داده مانع خونریزی بیشتر آن می‌شود. مقداری روغن میخک را روی لثه‌های خود بمالید و یا یک یا دو عدد گل را بجوید. ممکن است کمی احساس سوزش داشته باشید اما این کار مانع بیشتر شدن التهاب می‌شود.

  • از آلوئه ورا استفاده کنید

آلوئه ورا خواص درمانی زیادی دارد که یکی از آن‌ها کاهش التهاب لثه و کم کردن خونریزی لثه است. مقدار کمی خمیر آلوئه ورا برداشته و آن را روی لثه‌های خود ماساژ دهید. قبل از شستن دهانتان صبر کنید تا خمیر روی لثه‌ها کمی سفت شود. بیماری‌های خفیف لثه را می‌توان با مصرف مایعات دارای آلوئه ورا درمان کرد.

  • مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

برای مراقبت از دندان‌های خود تا زمان ایجاد التهاب در لثه صبر کنید دو بار در روز دندان‌های خود را مسواک زده و نخ دندان بکشید. این کار نه‌تنها کمک می‌کند لبخند زیبا و سفیدی داشته باشید بلکه کمک می‌کند از بسیاری از بیماری‌های دندان و لثه در امان بمانید.

  • میوه و سبزیجات تازه

میوه و سبزیجات خام و تازه نه‌تنها برای سلامت کلی بدن خوب است بلکه به همان اندازه برای سلامت لثه نیز فایده دارند. میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین، مواد معدنی و کم‌کالری هستند. جویدن سبزیجات خام کمک می‌کند جریان خون در لثه‌ها بهبود یابد، درنتیجه به کاهش خونریزی لثه کمک می‌کند.

  • غرغره کردن آب‌نمک

یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین درمان‌های خانگی غرغره کردن آب‌نمک است. مقداری آب ولرم آماده کرده و کمی نمک به آن اضافه کنید. محلول را سه بار در روز غرغره کنید. مطمئن شوید آب داغ نیست زیرا ممکن است باعث ایجاد تاول شود.

منبع : wiki.5040.ir

مطالب مرتبط:

غذای مفید برای دندان و لثه

چند دهانشویه خانگی برای درمان خونریزی لثه

بیماری لثه با سرطان سینه ارتباط دارد

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *