جراحی پلاستیک بعد از کاهش وزن

جراحی پلاستیک بعد از کاهش وزن

افرادی که وزن زیادی کم می‎کنند، بعد از کاهش وزن با مشکل جدیدی روبرو می‎شوند و آن هم باقی ماندن پوست اضافه و آویزان در قسمت‌های مختلف بدن مثل بازوها، ران‎ها، سینه، شکم، باسن و حتی صورت است. جراح پلاستیک یا پزشک زیبایی می‎توانند این پوست‌های اضافه را بردارند و به بهبود شکل عضلات بدن کمک کنند. 

جراحی پلاستیک

انواع مختلف جراحی زیبایی وجود دارند که می‎توانند باعث شوند پوست صاف تر و بدن زیباتر داشته باشید. لیفت بدن یکی از رایج‌ترین انواع جراحی پلاستیک است که بعد از کاهش وزن استفاده می‎شود. در این جراحی یک برش روی پوست شکم ایجاد می‎شود و از طریق آن پوست و عضلات اضافی شکم برداشته می‎شود (ابدومینوپلاستی). همچنین برش‌هایی در بازو، باسن و ران‎ها برای برداشتن پوست اضافی انجام می‎شود. معمولا تمام این موارد در همان عمل جراحی انجام می‎شود. همچنین ممکن است پروتز باسن هم برای افرادی که بیش از حد کاهش وزن داشته‌اند، انجام شود. نتیجه این عمل معمولا برای مدت زیادی ماندگار است البته به شرطی که وزن فرد ثابت بماند و دچار افزایش و کاهش وزن مجدد نشود. البته این جراحی بدون عوارض جانبی هم نیست. ممکن جای زخم و برش‌های جراحی باقی بماند و برای بعضی افراد جراحی‎های دیگری نیز بعد از جراحی اول باید انجام شود. جراحی سینه هم یکی دیگر از مواردی است که بعد از کاهش وزن انجام می‎شود. در این جراحی پوست اضافی برداشته می‎شود و شکل و فرم سینه‌ها اصلاح می‎شود. در مواردی برای اصلاح شکل سینه‌ها از پروتز استفاده می‌شود.

بعد از کاهش وزن و لاغری اگر این شرایط را داشته باشید کاندید خوبی برای انجام این جراحی پلاستیک هستید: وزن‌تان به صورت ثابت درآمده و کاهش و افزایش وزن ندارید، از نظر سلامتی جسمی در شرایط خوبی هستید، سیگار نمی‌کشید، تغذیه، تناسب اندام و سبک زندگی سالم دارید و نسبت به نتیجه عمل دید مثبت دارید و توقعات واقع بینانه دارید. اگر خانم هستید و قصد دارید باردار شوید بهتر است این جراحی را تا بعد از بچه دار شدن به تعویق بیاندازید.   

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

جراحی پلاستیک شکم

چه کسانی از جراحی پلاستیک پشیمان می‌شوند؟

جوانسازی پوست بدون جراحی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *