روانشناسی جراحی زیبایی!

چرا می‌خواهیم جراحی زیبایی انجام دهیم؟ این سوال بسیار مهمی است و اگر شما هم تصمیم به انجام جراحی پلاستیک دارید و در جستجوی پزشک زیبایی برای انجام جراحی مورد نظرتان مثل عمل بینی یا پروتز سینه یا هر جراحی دیگری هستید، باید برای فکر کردن و یافتن پاسخ این سوال وقت بگذارید تا بعد از عمل جراحی پشیمان نشوید.

جراحی زیبایی

هزینه انجام جراحی زیبایی معمولا زیاد است و عوارض و خطرات احتمالی زیادی نیز برای فرد به دنبال دارد. همچنین این جراحی ظاهر فرد را برای مدت کوتاهی تغییر می‎دهد. در مواردی این تغییرات قیافه و ظاهر بر خلاف انتظارات فرد است و باعث ناراحتی و افسردگی می‎شود. بنابراین قبل از اینکه تصمیم بگیرید باید مطمئن شوید که جراحی پلاستیک واقعا چیزی است که می‎خواهید و به آن نیاز دارید. اگر به خاطر اینکه دیگران می‌خواهند یا شما را وادار به این کار می‎کنند و شما برای جلب رضایت دیگران اقدام به این کار می‌کنید یا اینکه می‌خواهید ظاهر خود را تغییر دهید تا مثلا یک موقعیت شغلی یا موقعیت اجتماعی خاصی را بدست آورید، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید. اگر خودتان از ظاهرتان راضی هستید اجازه ندهید هیچ کس روی نظر شما تاثیر بگذارد و به شما برای انجام جراحی زیبایی فشار آورد. این تصمیم باید توسط خود شما و با میل خودتان گرفته شود.

اگر خودتان از ظاهرتان ناراضی هستید و احساس می‌کنید زیبا نیستید قبل از اینکه به جراحی فکر کنید بهتر است درباره راه‌های آسان‌تر برای حل مشکل و افزایش زیبایی خود تحقیق کنید و با پزشک زیبایی مشورت کنید. مثلا اگر چین و چروک‌های صورت باعث ناراحتی شما می‎شود. کرم‌ها و لوسیون‌هایی که بهترین پزشکان و متخصصان پوست و مو تجویز می‌کنند می‎تواند به شما کمک کند. بنابراین حتما لازم نیست جراحی لیفت صورت انجام دهید. یا اگر از شکل بدن خود راضی نیستید، تغییر شیوه لباس پوشیدن یا استفاده از ورزش‎ها و رژیم‎های خاص می‎تواند ساده‌تر و ارزان‌تر مشکل شما را حل کند و باعث شود حس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید. اگر این راه‌ها را امتحان کردید و نتیجه نگرفتید و واقعا فکر می‌کنید که جراحی زیبایی مشکل شما را حل خواهد کرد در اینصورت احتمال اینکه از نتیجه عمل رضایت داشته باشید خیلی بیشتر می‎شود. اگر آگاهانه و با میل خودتان و با در نظر گرفتن همه خطرات تصمیم به این جراحی بگیرید، نتیجه عمل به مراتب برایتان رضایت بخش‎تر خواهد بود و باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد و همچنین کمک می‎کند حس بهتری نسبت به ظاهر خود پیدا کنید.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:

جوان سازی پوست بدون جراحی!

عوارض جراحی زیبایی بینی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *