یک جایگزین طبیعی برای قرص خواب آور

بی خو‌ابی یک مشکل رایج است که انرژی، خلق و خو و توانایی فرد در طول روز به آن وابسته است. بی خو‌‌ابی مزمن حتی می تواند به مشکلات سلامتی جدی تبدیل شود. اگر نگران عوارض جانبی داروهای خواب آور هستید، ما به شما یک نوشیدنی معجزه‌گر معرفی می‎کنیم که کمک می‌کند راحت به خو‌اب بروید و یک خو‌اب عمیق را تجربه کنید. 

یک جایگزین طبیعی برای قرص خواب آور

این نوشیدنی از ترکیب شیر و عسل بدست می آید این ۲ ماده غذایی به طور مجزا در درمان بی خو‌‌ابی و بدخوابی موثر هستند. عسل یک ماده غذایی مفید و بسیار خاص بوده و با وجود اینکه حاوی مواد قندی است می تواند به کنترل و افزایش سطح ترشح انسولین کمک کند، همچنین این ماده غذایی در آزاد کردن تریپتوفان در مغز شما نیز نقش به سزایی دارد. تریپتوفان معمولا به سروتونین که عامل تحریک و ایجاد احساس آرامش است و سپس سروتونین به ملاتونین  که هورمون خواب است و به فرآیند خو‌‌اب و راحت خو‌ابیدن کمک کرده تبدیل می شود. نوشیدن یک لیوان شیر قبل از خو‌اب هم که همیشه برای داشتن خواب راحت و آرام توسط متخصصان توصیه می‌شود. اما زمانی که این دو ماده خو‌اب آور با هم استفاده شوند با نوشیدن آن به سرعت شما را در یک خواب شیرین فرو می برد.

مواد لازم برای تهیه این خو‌‌اب آور طبیعی:

شیر یک فنجان (۱۸۰ گرم)
عسل  ۱ قاشق چایخوری
عصاره وانیل ۱ قطره
شیر را حرارت دهید تا کمی گرم شود مراقب باشید که شیر نباید جوشانده شود. شیر را در یک لیوان ریخته و عسل و وانیل را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید و قبل از به رختخو‌اب رفتن، بنوشید. اگر شما از  افرادی هستید که به لاکتوز حساسیت دارید، می‌توانید شیر را با نوع بدون لاکتوز آن یا شیر بادام یا سویا جایگزین کنید.
منبع: yjc.ir
مطالب مرتبط: 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *