توصیه‌هایی برای رنگ کردن موها

از هر ۱۰ زن ۹ نفر آنها اعتقاد دارند، بین اعتماد به نفس آنها و موهایشان رابطه‌ای وجود دارد. رنگ کردن موها یکی از کارهایی است که باعث می‎شود خانم‎ها حس بهتری داشته باشند. اما چه رنگ مویی برای هر فرد مناسب‎تر است؟

فرقی نمی‎کند که از طرفداران قدیمی رنگ کردن موها هستید یا برای اولین بار است که موهایتان را رنگ می‎کنید، درست است که شما می‎توانید از بلوند کاملا روشن تا مشکی کاملا تیره موهایتان را به رنگی که می‌خواهید درآورید. اما این به این معنی نیست که درست است این کار را انجام دهید. اگر می‎خواهید موهایتان را به رنگی درآورید که تا به حال نداشته‎اید، باید به رنگ پوست و چشمانتان نیز توجه کنید. افرادی که پوست روشن و چشم‎های روشن دارند می‎توانند رنگ‌های متنوع‎تری انتخاب کنند. افرادی که پوست و چشم‎های تیره‎تر دارند باید رنگ‎های کمی تیره‎تر انتخاب کنند. و اگر پوستتان به رنگ صورتی ملایم یا به اصطلاح سرخ و سفید است، رنگ مو با تن خاکستری و دودی بیشتر از طلایی به شما می‎آید. بهتر است از رنگ‌های موقتی استفاده کنید چون اگر خواستید تغییر رنگ دهید این رنگ‎ها این شانس را به شما ‏‎می‎دهد. رنگ‌های موقتی به خاطر نداشتن آمونیاک به داخل مو نفوذ نمی‌کنند. رنگ‎های موقت به اندازه ۸ تا ۱۲ بار شستن موها باقی می‎مانند و رنگ‌های دائمی به اندازه ۲۸ بار شستن دوام می‌آورند. 

توصیه‌هایی برای رنگ کردن موها

رنگ‌های دائمی بیشتر مورد استقبال هستند و تنوع رنگی بیشتری پیشنهاد می‌کنند. اگر می‌خواهید رنگ موهایتان را بیشتر از ۳ درجه تغییر رنگ دهید حتما به آرایشگاه مراجعه کنید. و قبل از این کار مطمئن شوید رنگ جدید را دوست دارید. زیرا برگرداندن این تغییر آسان نیست. می‌توانید یک کلاه گیس به این رنگ را امتحان کنید. تیره کردن موها را مرحله به مرحله انجام دهید. هر بار بیشتر تیره کنید. این کار بهتر از این است که یکباره تیره کنید و بخواهید دوباره کمی روشن‎تر کنید. انجام هایلایت و لولایت در منزل ریسک زیادی دارد زیرا ممکن است آسیب جبران‌ناپذیری به موهایتان بزنید. پس برای این کار حتما به آرایشگاه مراجعه کنید. خبر خوب اینکه با رنگ کردن مو زیاد به موها آسیب نمی‎رسد. فقط مراقب باشید مواد بی‌رنگ کننده مو را مدت طولانی روی موها باقی نگذارید و دنباله موها را چند بار روی هم رنگ روشن نگذارید. برای رنگ کردن موها در خانه حتما دستورالعمل رنگ را بخوانید و زمان رنگ ریشه و ساقه را مراعات نمایید.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:  

سشوار بلای جان سلامت موهای شما

نکاتی در مورد سلامت موها

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *