توصیه‌هایی برای داشتن موهای سالم و زیبا

توصیه‌هایی برای داشتن موهای سالم و زیبا 

روش شستشوی مو و اینکه چه محصولاتی برای موی خود استفاده می‌کنید در داشتن موهای سالم، نرم و براق موثر است. به چند نکته ساده که متخصصان پوست و مو برای داشتن موهای سالم توصیه می‌کنند توجه کنید.

۱- موهای چرب باید بیشتر شسته شوند: فاصله شستشوی موها به اینکه پوست سرتان چفدر چرب می‌شود بستگی دارد.

  • اگر پوست سرتان چرب است باید روزی یکبار موها رابشویید.
  • اگر در حال مصرف داروهای شیمیایی برای درمان مشکلات مو هستید احتمالا موی شما دچار خشکی شده پس بهتر است کمتر شسته شود.
  • با بالا رفتن سن چربی پوست سر کمتر می‌شود پس نیازی نیست زیاد به موها شامپو بزنید اما اگر پوسته‌هایی در موها مشاهده می‌کنید این می‌تواند به این معنا باشد که به اندازه کافی موها را نمی‌شویید که این ممکن است منجر به شوره سر یا دیگر مشکلات پوست سر شود.

توصیه‌هایی برای داشتن موهای سالم و زیبا

۲- هنگام شامپو زدن، روی پوست سر متمرکز شوید: وفتی موها را می‌شویید باید پوست سر را تمیز کنید بجای اینکه فقط دنباله مو را شامپو کنید.  

۳- بعد از هر بار شامپو زدن از نرم کننده استفاده کنید: نرم کننده باعث می‌شود موهای آسیب دیده بهتر به نظر برسند. موها براق‌تر شده، الکتریسیته ساکن مو از بین می‌رود و مقاومت مو افزایش پیدا می‌کند.

۴- نرم کننده باید برای نوک موها استفاده شود: نرم کننده نباید روی پوست سر استفاده شود بلکه برای نوک و دنباله موها مناسب است

۵- شامپو و نرم کننده مناسب نوع موی خود را انتخاب کنید: برای مثال اگر موهای خود را رنگ کردید حتما از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

۶- هنگام شنا کردن از موهای خود محافظت کنید: کلر موجود در آب ممکن است به مو صدمه بزند. قبل از شنا کردن به موها آب و نرم کننده بزنید و حتما از کلاه محکم برای شنا استفاده کنید. بعد از شنا کردن هم موها را شامپو کرده و نرم کننده بزنید

شانه کردن موها

ابتدا قبل از حمام کردن و خیس شدن موها، آنها را با دقت شانه کنید، زیرا موهای خیس بسیار حساس و آسیب‌پذیرند. شانه کردن موها در حالت خشک امکان آسیب رسیدن به آنها را بسیار کاهش می‌دهد، زیرا در این حالت موهای گره خورده بسیار راحت‌تر از هم باز می‌شوند، در حالی‌که شانه زدن موها در حالت خیس آسیب فراوانی به آنها وارد می‌کند. گرمای زیاد نیز برای موها مضر است، با وجود اینکه آب داغ همانند سشوار یا نور مستقیم خورشید به موها آسیب نمی‌زند، اما ضررهای خاص خود را دارد. برای پیشگیری از هرگونه آسیب جدی موهایتان را با آب گرم و تا حدی ولرم بشویید.

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *