توصیه‌هایی برای تقویت چشم!

تعداد زیادی هستند که به علت بیماری ها و مشکلات چشمی باید از عینک یا لنز استفاده کنند اما بیشتر مردم و افرادی که به قصد اصلاح دید خود عینک می زنند، می توانند از تمرینات ساده ای برای تقویت چشم استفاده کنند و به میزان زیادی از ضعیف تر شدن بینایی خود جلوگیری کنند.

توصیه‌هایی برای تقویت چشم!

ماساژ با کف دست ها

این کار باعث کاهش فشار چشم ها و استراحت دادن به چشم ها می شود. برای این کار چشم ها را ببندید. با کف دست چشم ها را بپوشانید. دست ها را به اندازه ای به چشم نزدیک کنید که بتوانید به راحتی پلک بزنید و فشار زیادی روی ماهیچه چشم وارد نکنید. ۲ دقیقه به همین حالت بمانید. با این کار به چشمان خود استراحت می دهید و گرمای دستتان نقش مهمی در کاهش فشار به چشمانتان ایفا می کند.

پلک زدن

پلک زدن به عنوان یک راهکار ساده برای تمرکز طولانی تر و تمیز کردن و تقویت چشم است. کاربران رایانه معمولا عادت به پلک زدن ندارند و اغلب وقتی پای تلویزیون می نشینند پلک نمی زنند. وقتی پلک می زنید، چشم ها یک ثانیه کوتاه را در تاریکی تجربه می کنند و همین تاریکی باعث بهبود عملکرد چشم و آمادگی بهتر برای دریافت اطلاعات جدید می شود.

زوم کردن

روی یک صندلی راحت بنشینید به یک شیء نزدیک متمرکز شوید و سپس چشم ها را به پایین بدوزید. پس از چند دقیقه با تکرار این کار متوجه انعطاف پذیری عضلات چشم خود خواهید شد. این تمرین نیز به تقویت ماهیچه ها و بهبود کارکرد چشم منجر می شود.

دور و نزدیک

این تمرین را تقریبا در هر مکانی می توان انجام داد. در یک صندلی راحت بنشینید. انگشت شست خود را در فاصله ۱۰ سانتی متری از چشم ها قرار دهید. به انگشت خود نگاه کنید. سپس به یک شیء با فاصله دورتر بنگرید. با هر بار تنفس عمیق، زاویه دید خود را تغییر دهید به گونه ای که یک بار به شیء نزدیک و یک بار به شیء دور نگاه کنید. این کار باعث تقویت چشم و بهبود بینایی می شود.

عدد هشت

این تمرین باعث افزایش انعطاف پذیری ماهیچه چشم می شود و با این که کار بسیار ساده ای است، بسیار تاثیرگذار است. در فاصله ۷ متری خود یک عدد هشت بزرگ انگلیسی را قرار دهید. به مدت چند دقیقه با چشم های خود عدد هشت را که به صورت یک مارپیچ است، دنبال کنید.

منبع: asriran.com

مطالب مرتبط:

آیا هویج برای تقویت چشم مفید است؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *