bتناسب اندام با دمنوش گل سرخ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
تناسب اندام با دمنوش گل سرخ

گل محمدی یکی از گونه‌های گل سرخ (رُز) است و متعلق به گیاهان خانواده Rosaceae و نام علمی آن Rosa damascene است. گل محمدی دارای خواص فراوانی از جمله ضد دیابت و ضد پیری بوده و در درمان افسردگی و ناراحتی‌های ریوی، قلبی و کلیوی مفید است. دمنوش این گیاه اشتها را کاهش داده و چربی اطراف ران و کمر را می سوزاند و به تناسب اندام شما کمک می‎کند. 

تناسب اندام با دمنوش گل سرخ

فلانوئیدها و ترپن‌های موجود در گلبرگ‌های این گیاه، برای درمان افسردگی مفید بوده و به عملکرد قلبی و عروقی نیز کمک می‌کند. دمنوش این گیاه و حتی نوشیدنی گل محمدی آرام بخش و خواب آور است. افرادی که دچار دیابت هستند با نوشیدن آن می توانند قند خود را به حالت نرمال نگه دارند. این گیاه سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و ضد بیماری ایدز است. دمنوش این گیاه معطر سبب تقویت دستگاه گوارشی شده و عوارض پوستی مانند چین و چروک و جوش را از بین می برد. این گیاه برای استحکام استخوان ها سودمند بوده و از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند. 

گل سرخ درعین قابض بودن، خاصیت مسهلی و نرم کنندگی نیز دارد، ادامه داد: این گیاه برطرف‌کننده نفخ معده و به طور کلی بادها و رطوبت و تقویت کننده و برطرف کننده ناراحتی‌های ریه، کلیه و تپش شدید قلب است. در طب سنتی از گلاب که از گل محمدی درست می‎شود به عنوان جایگزین هورمونی برای بازگرداندن تعادل هورمونی بدن نیز استفاده می‌شود. به خاطر خاصیت آرام بخشی این گیاه از گلاب در مراسم سوگواری استفاده می‎شود. ابن سینا درباره ارزش دارویی مربای گل سرخ در درمان بیماری سل و نتایج مفید آن سخن گفته است.

منبع: isna.ir

مطالب مرتبط: 

تناسب اندام در ۶۰ ثانیه!

باورهای اشتباه در مورد تناسب اندام!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *