تغذیه کودک با شیر مادر از آبله مرغان پیشگیری می‌کند!

اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات جدید نشان می‎دهد کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‎شوند، کمتر احتمال دارد به آبله مرغان مبتلا شوند. شیر مادر و به خصوص مادرانی که در کودکی به آبله مرغان مبتلا بوده‌اند موجب افزایش ایمنی بدن کودک در برابر انواع ویروس‌ها از جمله ویروس آبله‌مرغان می‌شود.

شیر مادر برای جلوگیر از آبله مرغان

آبله مرغان یک بیماری ویروسی است که در اواخر زمستان و بهار شیوع می‌یابد، در بیش از ۸۰ درصد موارد آبله‌مرغان بدون علامت است به گونه‌ای که فرد مبتلا می‌شود و بهبود می‌یابد اما خود متوجه بیماری نمی‌شود. بنابراین ممکن است مادر حتی متوجه بیماری کودک خود نشود. به مادران توصیه می‎شود برای افزایش سیستم ایمنی کودکان دست کم تا ۶ ماهگی کودک را با شیر مادر تغذیه کنند تا کودکان کم‌تر دچار این بیماری ویروسی و عفونت‌های ثانویه ناشی از آن شوند. هم‌چنین پزشکان توصیه می‌کنند زنان‌باردار برای پیشگیری از ابتلای خود و نوزادشان به این بیماری تا حد امکان از تماس با افراد مبتلا به آبله مرغان خودداری کنند.

متخصصان اطفال می‎گویند اگر با تمام مراقبت‌های انجام شده باز هم نوزاد به این بیماری مبتلا شد، والدین باید بهداشت فردی کودک را به خوبی رعایت کنند، روزانه کودک را با آب ولرم و کم‌فشار استحمام کنند، مانع خراشیدن جوش‌ها شوند و اجازه ندهند کودک جوش‌های پوستی را بخاراند. در ضمن توجه داشته باشید مصرف «آسپرین» و «ایبوبروفن» در کودکان مبتلا به آبله مرغان ممنوع است.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

علائم و درمان آبله‌مرغان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *