تحقیر کردن، زندگی زناشویی را نابود می‎کند!

تحقیر کردن همسر ، یکی از نشانه‌هایی است که می‌گوید زندگی زناشویی افراد واقعا در شرایط مطلوبی قرار ندارد. تحقیر دائمی زوج‌ها توسط همدیگر می‌تواند ضربه‌های جبران‌ناپذیری به زندگی مشترک آن‌ها بزند و ادامه زندگی را برای آنان غیرممکن کند.

زندگی زناشویی

وقتی که زوج‌ها رفتار تحقیرآمیزی از خودشان نشان می‌دهند، به همدیگر بی‌احترامی می‌کنند، همدیگر را مسخره می‌کنند، با طعنه صحبت می‌کنند و دائما در طول دعوا سعی می‌کنند که طرف مقابل را حقیر جلوه بدهند، نمی‌دانند که این رفتارها چیزی نیست جز اعلان جنگ جدی و بی‌برگشت و کاملا فراموش می‌کنند که زن و شوهر هستند. روانشناسان می‌گویند که رفتار تحقیرآمیز زوج‌ها معمولا در کینه توزی کهنه ریشه دارد. بعضی افراد متاهل به‌دلیل اتفاقات تلخ گذشته مثل خیانت، نسبت به همسرشان کینه شدیدی پیدا می‌کنند و تحقیر دائم او را در زندگی ادامه می‌دهند. البته تحقیر کردن می‌تواند در برخی موارد هیچ علت مشخص و واضحی نداشته باشد. بنابراین اگر مشکلی با همسرتان دارید، باید بدانید که تحقیر کردن به هیچ وجه راه حل مناسبی برای مواجهه با این مشکل نیست.

یکی از مسائل زیربنایی و بسیار حساس که رعایت آن در زندگی خانوادگی لازم و ضروری به نظر می رسد، حفظ شخصیت زن و مرد توسط یکدیگر است. زن و مرد به خاطر استحکام خانواده هر دو موظف هستند حرمت یکدیگر را حفظ کنند و هرگز رودروی یکدیگر قرار نگیرند، زیرا دشواری های خانوادگی وقتی آغاز می گردد که زن و مرد در برابر یکدیگر ایستاده و پرده حرمت از میان آنان بر داشته شود. انتقاد زن و مرد از یکدیگر در زندگی مشترک باید طوری انجام بگیرد که شخصیت طرف مقابل پایمال نگردد. ارتباط زن و مرد در محیط خانوادگی نیز باید ضمن بر خورداری از صفا و صمیمیت، توام با احترام و تکریم باشد. زن و مرد باید نام یکدیگر را با احترام بر زبان آورند و از به کار بردن کلماتی که دلالت بر توهین و اهانت می‌کند جدا خودداری نمایند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

چیزهایی که در زندگی زناشویی نباید تحمل کنید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *