تاثیر گروه خونی بر چاقی و لاغری!

کارشناسان اعتقاد دارند که نوع سلول های خونی افراد می تواند بر تناسب اندام و چاقی و لاغری آنها تاثیر بگذارد. محققان این نتایج را با بررسی داده های آماری و مقایسه سوخت و ساز بدن افراد با گروه های خونی مختلف بدست آورده اند.

تاثیر گروه خونی بر چاقی و لاغری!

گروه خونی A

بدن افراد دارای گروه خونی A  به راحتی می تواند کربوهیدرات ها در مواد غذایی را هضم کند و این افراد از تناسب اندام خوبی بدون نیاز به انجام ورزش سنگین برخوردار هستند. بهترین رژیم برای آنها استفاده از ماهی است. آنها می توانند برای کاهش وزن هفته ای دو بار از ماهی استفاده کنند. آنها می توانند سبزیجات را به غیر از بادمجان، قارچ و کلم همراه با ماهی مصرف کنند. فرآورده های سویا هم برای آنها عالی است.  بهتر است روغن نباتی را جایگزین روغن های حیوانی مثل کره کنند.

گروه خونی B

این افراد بهتر است گوشت مرغ را کمتر از هر چیز دیگری در برنامه غذایی خود بگنجانند. بهترین جایگزین برای کاهش وزن این افراد ماهی و گوشت قرمز است. بدن این افراد با سبزیجاتی مثل هویج، کلم بروکسل، گل کلم، انواع فلفل، چغندر و بادمجانسازگاری خوبی دارد. آنها می توانند به راحتی پیتزای گیاهی بخورند. چون پنیر پیتزا برای آنها خوب است.

گروه خونی O

 افراد دارای گروه خونی O بیشتر دارای چربی در ناحیه شکم هستند و از اضافه وزن بیشتری رنج می برند. برای داشتن یک رژیم لاغری بهترین راه کم کردن غلات و افزودن پروتئین است. کباب گوشت قرمز به همراه سبزیجات بخارپز بهترین رژیم برای آنهاست. پیاز قرمز، انواع فلفل، کلم قمری، کدو تنبل، جعفری، تره فرنگی، زیتون، کلم پیچ و جگر هم برای این افراد مفید است. 

گروه خونی AB

یک رژیم متعادل که در آن انواع حبوبات، غلات، سبزیجات سبز و گوشت مرغ و ماکیان و لبنیات باشد، بهترین رژیم برای کاهش وزن آنهاست. انواع ماست، پاستا، میوه هایی مثل آناناس، پنیرها و پروتئین های گیاهی می تواند به سلامت این افراد کمک کند. استراتژی کاهش وزن این افراد بهتر است کم خوردن باشد تا غذای خاص خوردن.

منبع: namnak.com

مطالب مرتبط: 

لاغری و کاهش وزن با تخم شربتی

برای لاغری سریع عرق کاسنی بخورید

 

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *