بینی زیبا، بدون جراحی بینی !

امروزه همه به دنبال روش‌های کم خطر و با عوارض کمتر و هزینه کمتر هستند و با توجه به عوارض جراحی بینی در سال‌های اخیر، برترین پزشکان و متخصصان جراحی پلاستیک سعی دارند از راه‌های جدیدتر و با عوارض جانبی کمتر استفاده کنند. بیش از نیمی از جراحی‎های بینی واقعا غیر ضروری است و با روش‌های غیر جراحی قابل ترمیم و اصلاح است و جلوی بسیاری از هزینه‌ها و عوارض گرفته می‌شود. برای بیمارانی که دوست دارند ظاهر زیباتری بدست آورند بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی (رینوپلاستی) قرار بگیرند، عمل زیبایی بدون جراحی بینی یک انتخاب عالی است. 

بینی زیبا، بدون جراحی بینی !

در این روش پس از بی‌حس کردن بینی با کرم‌های مخصوص، مقدار مناسبی از یک ژل که می‌تواند کلسیم هیدروکسی اپتات و اسید هیالورونیک باشد با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق می‌شود تا بینی ظاهری زیباتر پیدا کند. برای بینی‌هایی که قوز دارند می‌توان در بالا و پایین قوز بینی این مواد را تزریق کرد تا برجستگی قوز بینی را محو کند و یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق شود تا نوک بینی بالاتر رود. همچنین اگر بینی دچار ناصافی و یا تورفتگی است می‌توان با پر کردن این نواحی سطح بینی را صاف کرد و ظاهری متناسب ایجاد کرد. معمولا دوام این روش بین یک تا سه سال است. در افرادی که از کلسیم هیدروکسی اپتات استفاده می‌کنند حداقل ۳ سال و ژویدرم تا ۲ سال باقی می‌ماند .

استفاده از این روش نیاز به استراحتبعداز عمل ندارد و کمتر اتفاق می‌افتد که کبودی یا ورم ایجاد شود. از آنجایی که برخلاف عمل جراحی بینی  فرد بیهوش نیست می‌تواند مرحله به مرحله تزریق را در آینه مشاهده کند و پزشک را یاری کند. بعد از عمل نیاز به پانسمان و چسب بینی نیست. این روش برای افرادی که قوز بینی دارند یا می‌خواهند بینی سر بالاتری داشته باشند یا ناصافی و غیر قرینگی در بینی دارند مناسب است. اما در مورد افرادی که بینی بزرگ  و یا بینی گوشتی دارند که متناسب با صورتشان نیست یا افتادگی شدید و انحراف شدید بینی دارند حتما باید عمل جراحی زیبایی بینی انجام بگیرد. 

منبع: www.alamto.com  و  www.hidoctor.ir

مطالب مرتبط: 

عمل بینی گوشتی

عمل بینی با لیزر

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *