بیماری قلبی عروقی

بیماری قلبی و عروقی اولین عامل مرگ و میر در جهان است. از آنجا که بیماری‌های عروق کرونری قلب عامل اصلی حملات قلبی هستند. آگاهی از چگونگی حمله قلبی بسیار مهم است. آگاهی افراد درباره علائم سکته قلبی باید بالا باشد چرا که شخص را در کمک به خود و نزدیکانش تواناتر می‌کند. واکنش و عملکرد سریع در این رابطه باعث نجات بسیاری از زندگی‌ها می‌شود. 

بیماری قلبی عروقی

برترین پزشکان و متخصصان قلب علت سکته قلبی را این گونه بیان می‌کنند. با قطع جریان خون در قسمتی از قلب حمله قلبی رخ می‎دهد. این حالت زمانی رخ می‎دهد که رگ‌های تامین کننده خون عضلات قلب به دلیل رسوب چربی، کلسترول و سایر مواد که پلاک نامید می‎شود، به تدریج تنگ‌تر شده و باعث ایجاد لخته خون می‎شود. برخی از حملات قلبی ناگهانی و شدیدتر هستند. اما اکثر آنها به آهستگی آغاز می‎شود و با درد و ناراحتی خفیفی همراه است. عرق سرد، تهوع و احساس سبکی سر، احساس پری یا درد در مرکز قفسه سینه، احساس درد یا ناراحتی در بازوها، پشت، گردن، فک، معده و تنگی نفس همگی از نشانه‌های سکته قلبی می‌باشند. 

علائم سکته قلبی در خانم‎ها و آقایان کمی متفاوت است. خانم‎هایی که در معرض خطر هستند، معمولا صبح‎ها هنگام بیدار شدن تمایل به خواب بیشتر دارند. حالت تهوع، مشکل تنفسی، اضطراب، ناراحتی شکمی و کمر درد دارند. اگر دو تا از این علائم را داشته باشند باید مشکل را جدی بگیرند. علائم سکته قلبی در آقایان شامل درد شدید در قفسه سینه و بازوها، کوتاه شدن و سخت شدن تنفس است. 

مطالب مرتبط: 

ارتباط خواب و بیماری قلبی

خواص آب چغندر برای بیماری قلبی

آیا بیماری قلبی پایان رابطه جنسی است؟

آسپیرین برای پیشگیری از بیماری قلبی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *