بهترین شوینده برای پوست مستعد جوش

اگر پوست‌تان مستعد جوش است برای مراقبت از آن باید حساسیت بیشتری به خرج دهید. شوینده‌های نامناسب ممکن است پوستتان را زبر و خشک کنند، رطوبت پوست را از بین ببرند یا بر روی پوست چرب شما کاملا بی‌اثر باشند. در این مطلب شوینده‎هایی که متخصصان پوست و مو برای شستن صورت توصیه می‌‎کنند را به شما معرفی می‌کنیم.

جوش صورت

بهترین پزشکان و متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند اگر به آکنه دچار هستید برای تمیز کردن پوست خود از شوینده‌های الکلی پرهیز کنید، زیرا این شوینده‌ها پوست را خشک می‌کنند و رطوبت طبیعی آن را از بین می‌برند. همچنین شستشوی شدید و سایشی صورت، باعث تحریک پوست و بدتر شدن آکنه‌ها می‌شود، بنابراین صورتتان را لیف نزنید!  پوستتان را مرطوب نگه دارید و لایه‌های محافظ صورت را از بین نبرید. لیف زدن پوست، باعث تحریک و التهاب بیشتر آن می‌شود!

اگر به دنبال شوینده یا شیر پاک کن برای پوست چرب و جوش دار خود می‎گردید، برچسب روی محصولات را بخوانید. محصولات حاوی اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک را انتخاب کنید. اسید سالیسیلیک دارای میل ترکیبی با چربی‌هاست، یعنی به داخل چربی‌ها و منافذ مسدود پوست نفوذ کرده و جوش‌های سرسیاه را از بین ببرد. محصولات حاوی ویتامین A یا اسید گلیکولیک، برای بستن منافذ باز پوست بسیار موثر هستند. همچنین در کاهش باکتری‌ها و چربی پوست که مهمترین علت پیدایش آکنه هستند نقش به سزایی دارند. ژل بنزویل پراکسید یا رتینول نیز به پاکسازی پوست از سلول‌های مرده و از بین بردن باکتری‌ها کمک می‌کند. پس از شستشوی پوست از یک مرطوب کننده‌ی فاقد چربی استفاده کنید. هدف این است که رطوبت پوستتان را حفظ کنید بی آنکه به میزان چربی آن بیفزایید.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

آیا بخور به درمان جوش صورت کمک می‎کند؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *