بهترین راه درمان افتادگی پوست

با بالا رفتن سن به خصوص بعد از ۳۵ سالگی بیشتر افراد دچار افتادگی پوست می‎شوند. اولین عامل افتادگی یا پیری پوست و ماهیچه های صورت ژنتیک و بالا رفتن سن  است. نور آفتاب ، عوامل محیطی ، تغذیه ، آلودگی هوا ،  استعمال دخانیات و کاهش تولید استروژن در دوران یائسگی در زنان از دیگر عوامل این امر است.

بهترین راه درمان افتادگی پوست

برخلاف نظر اکثر مردم در خصوص ماساژ صورت که آن را روش مناسبی برای جلوگیری از این عارضه می دانند ، این امر باعث شل شدگی هرچه بیشتر پوست می شود. متخصصان پوست و مو اعتقاد دارند بهترین راه درمان افتادگی پوست صورت ورزش دادن ماهیچه های صورت است. این عمل توسط متخصصین با استفاده از دستگاه‌های الکتریکی و مجهز به امواج صوتی که به سفت شدن عضلات کمک می کند انجام پذیر است و زمان ماندگاری آن ۳ تا ۶ ماه است. برای پیشگیری از شل شدن پوست ، استفاده از لیزر و کلاژن های طبیعی موثر در عمل انعقاد توصیه شده است. 

در مورد پیری پوست از نقش نور خورشید نباید غافل شد. نور آفتاب باعث تغییرات DNA می‎شود که بیشترین تأثیر را بر روی پوست دارد و گاهی این امر باعث بروز سرطان پوست در افراد می شود. بیش از ۸۰ درصد از پیری پوست ناشی از تابش نور خورشید است. محققان آمریکایی دریافتند افرادی که دور از نور خورشید بوده و از ضد آفتاب استفاده می‎کنند ۲۰ سال جوان‎تر از افرادی هستند که همواره در معرض نور خورشید قرار دارند.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط: 

شکر باعث پیری پوست می‎شود!

۸۰ درصد پیری پوست را آفتاب باعث می‎شود!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *