bراه‌هایی طبیعی برای برطرف کردن پف زیر چشم · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
راه‌هایی طبیعی برای برطرف کردن پف زیر چشم

راه‌هایی طبیعی برای برطرف کردن پف زیر چشم

مصرف نمک را کاهش دهید: آب همیشه راه خود را از جاهایی که سدیم در بدن کمتر است به جاهایی با سدیم زیاد تغییر می‌دهد. اطراف چشم شما یکی از این موارد است. به همین دلیل است که یک وعده شام که نمک زیادی داشته، باعث می‎شود صبح روز بعد چشم‌هایتان پف کرده باشند. 

راه‌هایی طبیعی برای برطرف کردن پف زیر چشم

آلرژی را کنترل کنید: فصل بهار و پاییز که معمولا باعث ایجاد آلرژی در بعضی افراد می‌شود، پف چشم‌ها را نیز افزایش می‌دهد. خوشبختانه داروهایی که برای درمان آلرژی، سرما‌خوردگی و عفونت سینوس‌ها مصرف می‌شود باعث کاهش پف زیر چشم نیز می‎شود.

از نتی پات (Neti Pot) استفاده کنید: این وسیله شبیه یک قوری کوچک است که باید آن را با آب نمک با غلظت کم پر کنید و آب نمک را از یک سوراخ بینی وارد کرده و اجازه دهید از سوراخ دیگر خارج شود. این کار باعث از بین رفتن آلرژی، سرما خوردگی و عفونت سینوس‌ها می‌شود.

درمان پف زیر چشم با نتی پات

طرز خوابیدن خود را تغییر دهید: اگر عادت دارید به پهلو بخوابید، جاذبه زمین باعث می‌شود مایعات در اطراف چشم جمع شوند. سعی کنید به پشت بخوابید و بالش اضافی زیر سر بگذارید.   

قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید: این مواد باعث تجمع آب در اطراف چشم می‌شوند. حتما با شیر پاک‌کن یا آب و صابون صورت خود را بشویید بعد به رختخواب بروید. 

چشم‌ها را از آفتاب محافظت کنید: با استفاده از ضد آفتاب یا عینک آفتابی چشم‎ها را از اشعه UV چون این اشعه باعث چین و چروک و پف چشم می‌شود. 

چشم‌هایتان را خنک کنید: اگر چشم‌هایتان پف‌آلود است با یک کمپرس سرد آنها را خنک کنید. اهمیتی ندارد چه ماده‌ای استفاده می‌کنید فقط سرد بودن آن مهم است. می‎تواند از برش‌های خیار، چای کیسه‌ای یا حتی قاشق سرد استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کرم‌ها و محصولات زیبایی پوست که برای کاهش پف زیر چشم کاربرد دارند استفاده کنید. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

راه‌هایی برای جوان ماندن پوست

۷ ماده غذایی ضد پیری پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *