برطرف کردن موهای زیر پوستی

هنگامی‌که یک مو بجای رشد مستقیم از فولیکول، پیچ بخورد و زیر پوست رشد کند، شما موی زیر پوستی خواهید داشتموهای زیر پوستی  مانند برآمدگی‌های برجسته و قرمز ظاهر می‌شوند و بسیار شبیه جوش هستند که پس از تیغ زدن یا اپیلاسیون ظاهر می‌شوند و لمس آنها هم اغلب دردناک است.

موهای زیر پوستی

هر روش موزدایی از جمله تیغ زدن، کندن مو با موکن یا اپیلاسیون می‎تواند منجر به رشد موهای زیر پوستی شود. اما خوشبختانه  با روشهای مو زدایی مناسب، می‌توانید به میزان زیادی از ایجاد موهای زیر پوستی جلوگیری کنید.قبل از اصلاح با تیغ یا اپیلاسیون، ناحیه‌ی مورد نظر را با آب گرم و یک پاک کننده‌ی ملایم بشویید. این کار هم به از بین بردن کثیفی، مواد زائد و روغن اضافه از سطح پوست کمک می‌کند و هم جلوی مسدود شدن فولیکول‌های مو را می‌گیردسپس پوست را لایه برداری کنید تا مو بالا بیاید و تیغ زدن و اپیلاسیون آسانتر شود.

از روغن زیتون، جوجوبا یا اسطوخودوس استفاده کنید تا بین پوست و تیغ، یک لایه‌ی محافظ ایجاد شود و از بریدگی و سوزش جلوگیری کند. برای  اپیلاسیون و کندن مو به یک شخص حرفه‌ای مراجعه کنید. اگر موهای زیر پوستی دارید، از یک متخصص زیبایی معتبر کمک بگیرید. اگر می‎خواهید از تیغ استفاده کنید تیغ‌های دولبه به مراتب بهتر از تیغ‌های سه، چهار، پنج و شش لبه هستند.  برای جلوگیری از گیر کردن مو در زیر پوست، موها را در جهت رویششان تیغ بزنید.

بعد از اصلاح کردن از از یک نرم کننده با مواد التیام دهنده‌ای مانند آلوئه ورا، کالاندولا و بابونه استفاده کنید.  از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک و اسکراب شکر برای ضدعفونی کردن و پاک کردن فولیکول‌های بسته شده‌ی مو استفاده کنید. اگر موهایتان بیشتر از ۱۰ روز زیر پوست باقی ماندند در جستجوی پزشک متخصص پوست باشید تا با استفاده از یک سوزن استریل، مو را بیرون بیاورد و اگر این مشکل برای شما دائمی شده است، برایتان داروهای موضعی تجویز کند.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

لیزر برای خلاص شدن از شر موهای زائد

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *