درمان خانگی برای برطرف کردن سیاهی زیر بغل

برای بسیاری از افراد پوست خشک و تیره رنگ در نواحی گردن، زیر بغل، آرنج، زانو و کشاله ران آزار دهنده است. علت این مشکل رنگدانه‌ای پوست، قرار گرفتن در معرض آفتاب یا از اثرات دوران بلوغ است. پوست زانو و آرنج معمولا دارای چروک‎های عمیقی است و اگر به خوبی چرب و مرطوب نشود، پوست ضخیم و تیره رنگ می‎شود. سیاهی زیر بغل به دلیل استفاده از کرم‎ها و ضد عرق‌های مختلف و اصلاح کردن زیر بغل ممکن است ایجاد شود. درمان‌های طبیعی و گیاهی زیادی برای برطرف کردن این سیاهی پوست وجود دارد که بهترین آنها را در این مطلب شرح داده‌ایم. 

رفع سیاهی زیر بغل

۱- خیار

خیار می‎تواند پوست را روشن کند. اگر خیار را با آبلیمو مخلوط کنیم اثر سفید کنندگی آن را چند برابر می‌کند.  مقداری آب خیار و آب لیموترش را مخلوط کنید. می‎توانید مقدار کمی هم زردچوبه به مخلوط اضافه کنید و به پوست تیره زیر بغل بمالید تا خشک شود، سپس با آب بشویید. وقتی لیمو سلول‌های مرده پوست را برمی‎دارد، خیار پوست را خنک کرده و تسکین می‌دهد. زردچوبه در برطرف کردن لکه‌های سیاه رنگ پوست موثر است. از این مخلوط می‌توانید هر روز بر روی پوست استفاده کنید. 

۲- جوش شیرین

جوش شیرین پوست را لایه برداری می‌کند و به مرور باعث سفید شدن پوست می‎شود. مقداری جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید طوری که خمیر درست شود. این خمیر را روی نواحی سیاهی پوست بمالید و صبر کنید تا کاملا خشک شود، بعد با آب ولرم بشویید. دو بار در هفته از این درمان استفاده کنید تا اثر فوق العاده آن را در برطرف کردن سیاهی زیر بغل ببینید. 

۳- آلوئه ورا

آلوئه ورا یک روشن کننده طبیعی پوست است که لکه‌‎های پوستی را برطرف می‌کند.  بنابراین برای رفع سیاهی زیر بغل بسیار موثر است. علاوه بر این اطلاعات پزشکی حاصل از پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ژل آلوئه ورا حاوی ترکیبات ضد سرطان است که به پوست کمک می‌کند خود را بازسازی و ترمیم کند. ژل گیاه را خارج کنید و روی نواحی تیره پوست ماساژ دهید. ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خشک شود، سپس با آب ولرم بشویید. این کار را روزی یک بار تکرار کنید. 

منبع: healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

آیا دئودورانت (ضدعرق) باعث سرطان می‌شود؟

یک ماسک طبیعی برای درمان جوش صورت

آب پیاز برای از بین بردن جوش و لکه‌های پوستی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *