bبرای کاهش وزن شربت عسل بخورید · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
برای کاهش وزن شربت عسل بخورید

عسل یکی از مواد غذایی است که به عنوان دارو نیز استفاده می‎شود. برای عسل خواص دارویی بیشماری عنوان شده است. برای مثال عسل یک آنتی بیوتیک قوی است که خواص آنتی اکسیدانی نیز دارد و برای کاهش وزن یا درمان سرماخوردگی مفید است. از طرفی برترین پزشکان و متخصصان تغذیه نوشیدن مقدار کافی آب را در طول روز توصیه می‌کنند. بهتر است این آب را با اضافه کردن مقداری عسل طعم دار کنید.

کاهش وزن

شربت عسل برای کاهش وزن:  عسل چون طعم شیرینی دارد، به نظر می‌رسد که ماده ی غذایی مناسبی برای افرادی که در آرزوی لاغری و تناسب اندام هستند نیست اما عسل یک شیرین کننده طبیعی است و نوشیدن یک لیوان شربت عسل اشتهای شما را برای خوردن میان وعده‌های شیرین کاهش می‌دهد و به این ترتیب حدود ۶۴ درصد کالری کمتری دریافت می کنید. کاهش مصرف این میان وعده‌ها که حاوی قند تصفیه شده هستند روند کاهش وزن را سرعت می‌دهد.

شربت عسل برای درمان مشکلات معده: مشکلات گوارشی مثل نفخ معده و گاز معده بسیار شایع هستند. معمولا این مشکلات به خاطر اسیدی شدن محیط بدن در نتیجه تغذیه اشتباه ایجاد می‌شوند. شربت عسل این گازها را خنثی می‌کند و نفخ معده را برطرف می‌کند. 

شربت عسل برای سم زدایی بدن: عسل یکی از سم زداهای طبیعی بدن است که به دفع مواد زائد از بدن کمک کرده و روده‎ها را تخلیه می‎‌کند. اگر کمی آب لیموترش به این شربت اضافه کنید، خاصیت ادرارآور دارد و باعث سم زدایی کلیه‎ها نیز می‎شود.

شربت عسل برای درمان گلودرد: خواص آنتی بیوتیکی عسل برای از بین بردن باکتری‎هایی که در گلو ایجاد عفونت می‌کنند و همچنین عوامل آلرژی‌زا مفید است. عسل تسکین دهنده و ضد ویروس است که برای مقابله با سرفه و سرماخوردگی و درمان گلودرد مؤثر است.

منبع: www.beytoote.com

مطالب مرتبط: 

لاغری بدون رژیم و ورزش!

آیا نوشیدن آب قبل از غذا به کاهش وزن کمک می‎کند؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *