برای پیشگیری از بیماری قلبی، تخم مرغ بخورید!

بیشتر افراد فکر می‎کنند چون تخم مرغ کلسترول بالایی دارد، باعث بیماری قلبی عروقی یا اضافه وزن و چاقی می‎شود و باید از مصرف آن اجتناب کنند. اما محققان آمریکایی دریافتند مصرف روزانه‌ یک عدد تخم‌مرغ خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب یا سکته‌ی مغزی را نه تنها افزایش نمی‌دهد بلکه کمک می‌کند تا احتمال سکته‌ی هموراژیک تا ۲۵٪. کاهش بیابد.

برای پیشگیری از بیماری قلبی، تخم مرغ بخورید!

محققان دانشگاه هاروارد ایالات متحده امریکا و کالج پزشکی تانگجی چین در سال ۲۰۱۲ در تحقیقات خود در مورد رابطه‌ی بین مصرف تخم مرغ و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی دریافتند مصرف روزانه‌ یک عدد تخم‌مرغ خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب یا سکته‌ی مغزی را افزایش نمی‌دهد. بلکه، این عادت سالم کمک می‌کند تا احتمال سکته‌ی هموراژیک تا ۲۵٪. کاهش بیابد. حالا که این شواهد انکارناپذیر، افسانه‌ی مربوط به وجود کلسترول مضر در تخم‌مرغ را رد کرده‌اند، باید توجه‌مان را روی مزایایی که برای ما دارد، متمرکز کنیم.

حفظ سلامت کبد

کولین یکی از مواد مغذی است که اخیرا وارد فهرست ویتامین‌ها شده‌است. تخم‌مرغ یکی از بالاترین اندازه‌های کولین را در مقایسه با سایر منابع غذایی دارد. این ماده‌ی مغذی، از عملکرد صحیح کبد حمایت می‌کند.

افزایش سوخت و ساز

سطح بالای ویتامین B2 و بیوتین موجود در تخم‌مرغ کمک می‌کند میزان سوخت‌ و ساز بدن در یک سطح بهینه باقی بماند. از سویی دیگر ویتامین A , B2 می‌تواند قوه‌ی بینایی را بهبود دهد.

 تقویت سیستم ایمنی

ویتامین A، ویتامین D و فولات موجود در تخم مرغ عوامل مهم در افزایش سطح ایمنی بدن هستند و سیستم ایمنی بدن را برای مقاومت در برابر هر بیماری یا ویروسی، نیرومند می‌کنند.

بهبود وضعیت پوست

ویتامین A همراه با بیوتین و سلنیوم، یک مجموعه مفید برای پوست تهیه می‌کنند. ویتامین A به بازسازی و بهبود شرایط فعلی پوست کمک می‌کند. بیوتین اساسا تضمین می‌کند پوست موادمغذی‌اش را نگه می‌دارد. سلنیوم به عنوان خط اول دفاعی به عنوان محافظ پوست در برابر آسیب اکسیداسیون عمل می‌کند. لازم به ذکر است که بیوتین به حفظ مواد مغذی در مو نیز کمک می‌کند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

شکلات بخورید تا دیابت و بیماری قلبی نگیرید!

با این میوه دیابت و بیماری قلبی را درمان کنید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *