برای پیشگیری از آلزایمر روغن هسته انگور بخورید

اطلاعات پزشکی نشان می‌دهد روغن هسته انگور می‎تواند اثر درمانی داشته باشد. این اثر درمانی را می‎توان به آنتی اکسیدان‎های موجود در هسته انگور نسبت داد. در تحقیقات جدید از عصاره هسته انگور به عنوان مکملی در دارو درمانی بیماری آلزایمر استفاده می‌کنند. 

درمان آلزایمر

محققان دریافتند که مواد درون هسته انگور از ته نشین شدن پروتئینی که عامل بیماری آلزایمر است، جلوگیری کرده و می‎تواند در درمان و کنترل این بیماری نقش موثری ایفا کند. بر اساس مطالعات جدید هسته انگور سرشار از ترکیباتی است که قادر به کاهش میزان فرسایش مغز در دوران پیری خواهد شد. از خواص دیگر این روغن می‎توان به کاهش فشار خون و کلسترول اشاره کرد. آنتی اکسیدان‎‎های موجود در هسته انگور از رگ‌های خونی محافظت می‎کند و باعث کاهش فشار خون می‎شود. روغن هسته انگور فاقد کلسترول است. به همین دلیل با کاهش مصرف چربی اشباع شده خطر بیماری‎های قلبی را کاهش می‎دهد. اطلاعات پزشکی حاصل از مطالعات جدید دانشمندان نشان می‎دهد که هسته انگور در درمان سرطان موثر است. فرضیه استفاده از عصاره هسته انگور به عنوان مکمل در کنار دارو درمانی در بیماران سرطانی، ارائه شده است. 

روغن هسته انگور در درمان بیماری‎های پوستی مفید است. این روغن آسیب‌های ناشی از اشعه ماورای بنفش خورشید را کاهش داده و از بروز علائم پیری پوست جلوگیری می‌کند. ترمیم جراحات پوستی را تسریع می‌کند. به عنوان مرطوب کننده پوست و به خصوص برای جلوگیری از چروک دور چشم و جوان سازی پوست توصیه می‌شود. از دیگر خواص روغن هسته انگور، افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان در میانسالی به خصوص در دوران یائسگی زنان است. این روغن در درمان عفونت‌های تنفسی، سرفه و بیماری آسم مفید است. 

منبع: مجله نیک و نو

مطالب مرتبط: 

آسپرین در درمان آلزایمر موثر است

با خوردن این غذاها از آلزایمر پیشگیری کنید

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *