برای پیشگیری از آرتروز، تمبر هندی بخورید!

کارشناسان می‎گویند تمر هندی درمان خانگی مناسبی برای سوءهاضمه، عفونت های گلو، آرتروز و همچنین سرطان است. میوه تمر هندی غنی از پروتئین، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی است. در این مطلب به برخی از فواید متداول این میوه برای سلامت اشاره می‌کنیم.

برای پیشگیری از آرتروز، تمبر هندی بخورید!

آرتروز

میوه تمر هندی موجب کاهش دردهای مفصلی و علائم آرتروز می شود. برای بهره گیری از فواید این میوه، نصف قاشق چایخوری پودر این میوه را به یک لیوان آب افزوده و روزی دو بار بنوشید. این محلول موجب کاهش درد مفصل می شود.

سوءهاضمه

می توانید با آب میوه تمر هندی سوءهاضمه را درمان کنید. این میوه نه تنها به هضم غذا کمک می کند بلکه موجب افزایش تولید اسیدهای صفراوی نیز می شود. پوسته بیرونی قرمز تمر هندی حاوی زیلوگلوکان است که همچون پکتین عمل کرده و به درمان اسهال کمک می کند.

دیابت

میوه تمر هندی با کاهش فشار بر لوزالمعده موجب کاهش سطح گلوکز خون می شود. بعلاوه به کاهش وزن کمک کرده و در کنار بهبود مقاومت انسولین در افراد مبتلا به دیابت، چربی ها را کاهش می دهد.

سرطان

عصاره این میوه نه تنها به درمان سرطان کمک می کند بلکه از ابتلا به سرطان روده هم پیشگیری می کند. همچنین آماس سلول های سرطانی کلیه را به تاخیر انداخته و موجب کاهش فشار اکسایشی که ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می دهد می شود.

بیماری قلبی

از آنجایی‌که تمر هندی سرشار از چربی های اشباع نشده و پتاسیم است، نقش مهمی در حفظ کلسترول دارد. همچنین حاوی اسید لینولنیک است که از بروز اختلالات قلبی عروقی نظیر تصلب شرایین و بیماری عروق کرونر و همچنین فشار خون بالا پیشگیری می کند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

ورزش‌های مناسب برای آرتروز

سنجد برای درمان آرتروز

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *