برای طول عمر بیشتر، هندوانه بخورید!

میوه ای خوش رنگ و لذیذ که همراه خوبی برای روزهای داغ تابستانی است. برای از بین بردن عطش و گرمازدگی روزهای تابستان به خصوص در ماه رمضان هندوانه را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. هندوانه یک میوه بسیار مغذی و مفید است که با پیشگیری از بیماری‎های مختلف باعث افزایش طول عمر ما می‎شود. 

برای طول عمر بیشتر، هندوانه بخورید!

سرشار از انواع ویتامین که علاوه بر کمک به حفظ آب بدن نقش مهمی در شفافیت و تمیزی پوست ایفا می کند. رنگ قرمز هندوانه خبر از وجود آنتی اکسیدان لیکوپن در این میوه می دهد. نوعی از آنتی اکسیدان که نقشی مهم در دور کردن سکته مغزی از انسان ایفا می کند. بنابر نتایج به دست آمده از تحقیقات متعدد، افرادی که لیکوپن بیشتری در خونشان دیده می شود ۵۵ درصد کمتر از دیگران به سکته مغزی دچار می شوند. لیکوپن موجود در هندوانه به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند و برای مبارزه با سرماخوردگی موثر است. از بین بردن سلول های سرطانی دیگر ویژگی است که هندوانه را از سایر میوه ها متمایز می کند، ویژگی که بیش از هر چیز در بهبود سرطان های سینه و پروستات خودش را نشان می دهد. کافی است شب ها یک برش هندوانه بخورید و از بی خوابی های آزار دهنده خلاص شوید. چرا که این میوه به دلیل برخورداری از نوعی ویتامین Bموسوم به کولین موجی تنظیم ساعت بدن می شود.

هندوانه به دلیل وجود پتاسیم به درمان دردهای عضلانی و تنظیم عصب های درون عضلات نیز کمک می کند. پتاسیم موجود در این میوه با حفظ کلسیم درون بدن در قوی شدن استخوان ها و گردش خون منظم تأثیر به سزایی دارد. اگر نگران چاقی و افزایش وزن هستید می‎توانید با خیال راحت هندوانه بخورید زیرا ۹۰ درصد این میوه را آب تشکیل می دهید و چربی آن صفر درصد و کالری آن ۴۰ درصد است. هندوانه به دلیل وجود پتاسیم به درمان دردهای عضلانی و تنظیم عصب های درون عضلات نیز کمک می کند. پتاسیم موجود در این میوه با حفظ کلسیم درون بدن در قوی شدن استخوان ها و گردش خون منظم تأثیر به سزایی دارد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

تناسب اندام و طول عمر با یک میوه

آجیل‌ها باعث طول عمر شما می‎شوند

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *