برای سلامت پوست‌تان دوش آب سرد بگیرید

شاید شما هم بعد از یک روز خسته کننده یک دوش آب داغ را برای رفع خستگی ترجیح دهید. درست است که آب گرم بطور کلی آرامش بخش‌تر است، اما باید بدانید متخصصان پوست و مو، دوش آب سرد و زمان‌های حمام کوتاه‌تر را برای حفظ سلامت پوست، پیشنهاد می‌کنند.

برای سلامت پوست‌تان دوش آب سرد بگیرید

دوش‌ها و حمام‌های آب گرم، پوست شما را خشک می‌کنند! آب داغ می‌تواند پوست شما را ملتهب کند، باعث خارش و پوسته پوسته شدن شود و تعادل رطوبت طبیعی پوست شما را بر هم بزند. آب داغ، چربی‌های طبیعی پوست شما را از بین می‌برد و باعث خشکی می‌شود. در حالی که آب داغ برای مرطوب نگه داشتن پوست گزینه‌ی مناسبی نسیت، اما حمام و دوش آب گرم، چند مزیت دارد. دوش آب گرم می‌تواند استرس را کاهش دهد، شما را آرام کند، هنگامی‌که بشدت احساس سرما می‌کنید شما را گرم کند، گرفتگی بینی را برطرف سازد، و باعث شود راحت‌تر به خواب بروید.

استفاده از آب سرد یا ولرم بجای آب داغ، به هیدراته نگه داشتن پوست شما کمک کرده و چربی‌های طبیعی پوست را مانند آب داغ، از بین نمی‌برد. اما بسیاری از مردم از حمام و دوش آب سرد بیزارند، اما به دلیل آنکه این درجه حرارت آب برای سلامت پوست شما بهتر است، مجبور نیستید آب سرد را تحمل کنید!  در عوض می‌توانید بجای یک حمام آب داغ طولانی مدت، دوش‌های آب گرم کوتاه‌تر را انتخاب کنید. اگر پوست‌تان بعد از شستشو قرمز می‌شود، یعنی درجه حرارت آب، بیش از حد بالاست. اگر نمی‌توانید دوش و حمام آب گرم را کنار بگذارید، حتما پس از حمام، برای هیدراته نگه داشتن پوستتان از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

اگر موهای چرب دارید، کمتر حمام کنید!

درمان طبیعی برای سفیدی موها

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *