برای درمان میگرن اسپند دود کنید!

بوییدن پودر دانه های اسپند و یا مصرف آن به صورت انفیه، برای رهایی از میگرن مزمن و سرماخوردگی و آب ریزش بینی و التهاب سینوس ها مفید است. دانه های اسفند همچنین برای مبارزه با قرمزی چشم براثر آنفلوانزا مفید خواهد بود.

برای درمان میگرن اسپند دود کنید!

یک متخصص طب سنتی تونسی تاکید کرد اسپند یا اسفند برای درمان میگرن بسیار مفید است. گیاه اسفند به خودی خود، یک داروخانه مجانی است که دانه های خشک آن، در از بین بردن نفخ و فعال کردن کلیه ها و از بین بردن سریع کرم های معده موثر است. اسفند گیاهی با عمر طولانی است که درمناطق گرمسیر از جمله درکشورهای شمال آفریقا و شامات می روید ونام علمی آن peganum harmala است. اسفند ادرار آور است و جسم را از سموم رها می کند. دانه های اسفند همچنین برای مبارزه با قرمزی چشم براثر آنفلوانزا مفید خواهد بود. البته نباید درروز بیش از یک گرم از دانه اسفند را درصورتیکه خیس خورده باشد، مصرف کرد. برای زن باردار نیز مصرف آن ممنوع است زیرا باعث سقط جنین می شود.

معمولاً از گیاه اسپند بیشتر به عنوان خوشبوکننده هوا استفاده می‌شود و شکل خوراکی آن کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا که مصرف ناصحیح آن باعث عوارضی چون تشنج، تهوع، سکسکه، ترشح بیش از حد بزاق و تضعیف سیستم اعصاب مرکزی می‌شود لذا در این خصوص باید احتیاط لازم را داشته باشیم.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

اگر میگر‌ن دارید، مرکبات نخورید!

این داروی گیاهی در درمان میگر‌ن معجزه می‎کند!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *