برای درمان سرطان سینه، شام نخورید!

محققان آمریکایی در مطالعات خود دریافتند گرسنه ماندن بیش از ۱۳ ساعت در طول شب می‎تواند به درمان سرطان سینه در افرادی که در مراحل ابتدایی این بیماری قرار دارند، کمک کند. مطالعات قبلی تاثیر رژیم غذایی سالم برای درمان این بیماری را اثبات کرده بود. این مطالعه اخیر به تاثیر زمان غذا خوردن بر متابولیسم بدن و درمان سرطان پرداخته است. 

درمان سرطان سینه

سرطان پستان اولین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در کشورهای در حال توسعه و دومین علت مرگ در کشورهای توسعه یافته است. محققان در سال‎های اخیر متوجه شدند خوردن غذاهای سالم می‎تواند به درمان این بیماری کمک بسیاری کند. اخیرا محققان دریافتند علاوه بر تغذیه سالم، زمان خوردن این غذاهای سالم نیز در درمان این بیماری موثر است. در آزمایش روی موش‌ها، محققان دریافتند موش‌هایی که غذاهای پرچرب مصرف می‎کنند، اما بارها برای مدت ۱۶ ساعت گرسنه می‎مانند، در برابر التهاب، افزایش وزن و سوخت و ساز غیر عادی گلوکز مقاوم هستند. تمام این موارد با ابتلا به سرطان مرتبط هستند.

دکتر Ruth E. Patterson و همکارانش از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو در این مطالعه می‌خواستند تاثیر گرسنه ماندن در طول شب را برای درمان سرطان سینه بررسی کنند. در این تحقیقات ۲۴۱۳ زن بین سنین ۲۷ تا ۷۰ سال شرکت داشتند. تمام این افراد در مراحل ابتدایی بیماری بودند و هیچ یک از این افراد به دیابت مبتلا نبودند. این افراد چند سال برای عود مجدد بیماری یا پیدایش تومورهای جدید در پستان و همچنین احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج تحقیقات نشان داد افرادی که کمتر از ۱۳ ساعت در طول شب ناشتا بودند ۳۶ درصد بیشتر از افرادی که بیش از ۱۳ ساعت ناشتا بودند در معرض عود مجدد تومورهای سینه قرار داشتند. افرادی که مدت بیشتری در طول شب چیزی نخورده بودند میانگین قند خون پایین‎تر و خواب طولانی‎تری داشتند. ناشتا بودن برای مدت طولانی می‎تواند از ابتلا به دیابت نوع ۲، بیماری قلبی عروقی و انواع سرطان پیشگیری کند. 

منبع: medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

استفاده از لیزر در درمان سرطان سینه

شکر باعث ابتلا به سرطان سینه می‌شود!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *