bبرای درمان سرطان، کلم بروکلی بخورید! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
برای درمان سرطان، کلم بروکلی بخورید!

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد گنجاندن سبزیجات مختلف در رژیم غذایی به خصوص سبزیجاتی از خانواده کلم‌ها مانند کلم بروکلی به درمان سرطان به ویژه سرطان ریه و روده بزرگ کمک می‎کند.

درمان سرطان

اطلاعات پزشکی حاصل از تجزیه این گروه از سبزیجات نشان می‎دهد ماده سولفوران (sulforaphane) که حاوی گوگرد است باعث خاصیت ضد سرطانی این سبزیجات می‏‌شود. این ماده، آنزیم (HDAC) که باعث رسد سلول‎های سرطانی می‎شود را مهار می‌کند. تحقیقات زیادی در مورد این ماده و اثرات آن انجام شده است و در آینده نزدیک احتمالا سولفوران در داروهایی که برای درمان سرطان استفاده می‎شوند، به کار خواهد رفت. نتایج تحقیقات حاکی از موفقیت درمان سرطان پوست، مری، پانکراس و پروستات با استفاده از سولفوران است. سولفوران در سبزیجاتی مثل گل کلم، کلم بروکسل، کلم پیچ، شلغم و کلم و کلم بروکلی یافت می‌شود.

کلم بروکلی حاوی فولات است که اطلاعات پزشکی می‎گوید این ویتامین در درمان سرطان سینه موثر است. دریافت مقدار کافی این ویتامین از طریق رژیم غذایی روزانه می‎تواند در پیشگیری از سرطان‌های روده بزرگ، معده، لوزالمعده و سرطان رحم مفید باشد. هنوز دلیل این خاصیت فولات مشخص نیست اما بهترین پزشکان و محققان احتمال می‎دهند فولات از جهش‌های ژنتیکی DNA جلوگیری می‌کند. نکته مهم این است این است که هنوز شواهدی مبنی بر موثر بودن مکمل این ویتامین برای درمان سرطان به دست نیامده است. بنابراین توصیه می‎شود فولات مورد نیاز بدن را از غذاها و سبزیجات تازه تامین کنید.

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

درمان‎سرطان با ویتامین C

خواص انار برای درمان‎سرطان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *