برای جوان سازی پوست آب بخورید

استفاده از محصولات زیبایی و کرم‎های گران قیمت ضد پیری را فراموش کنید. نوشیدن آب یکی از بهترین و آسان‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای جوان سازی پوست صورت خود انجام دهید. 

جوان سازی پوست

هیدراته کردن یا همان آب رسانی به بدن باعث می‎شود تمام سیستم‎های بدن از جمله پوست بهتر کار کنند. نوشیدن آب کافی باعث می‎شود مواد مغذی به سلول‎های پوست برسند. وقتی سن بالاتر می‎رود پوست قابلیت حفظ رطوبت خود را از دست می‎دهد و کلاژن سازی پوست نیز کندتر می‎شود در نتیجه پوست استحکام خود را از دست داده و چروک‎ها آشکار می‎شود. وقتی بدن دچار کم آبی می‎شود، پوست خشک و چروکیده می‌‌شود. اطلاعات پزشکی می‌گوید وقتی بدن کم آب می‎شود، خون غلیظ‌تر می‎شود و کمبود آب خود را از ارگان‎های بدن تامین می‎کند یعنی آب را از سلول‎های بدن به خصوص سلول‎های پوست می‎کشد که باعث خشکی پوست می‎شود. این اتفاق به مرور که تکرار می‎شود می‎تواند باعث پیری زودرس صورت شود و سنتان بیشتر از آنچه واقعا هست به نظر برسد.

در عوض وقتی آب کافی به بدن برسد، سلول‌های پوست شاداب‌تر می‎شود. چروک‌ها باز می‎شود و پوست سفت‎تر می‎شود. میزان آب مورد نیاز برای بدن همه افراد یکسان نیست. بهترین پزشکان توصیه می‎کنند بین ۶ تا ۸ لیوان آب در روز بنوشید اما برای اینکه از میزان آب بدن خود اطلاع پیدا کنید باید به رنگ ادرار توجه کنید. رنگ ادرار باید زرد کم رنگ باشد، اگر کاملا بی رنگ بود یعنی بیش از حد آب می‎نوشید و اگر زرد رنگ بود یعنی بدن دچار کم آبی شده است و نیاز به آب بیشتری دارید.   

منبع: www.livestrong.com

مطالب مرتبط: 

کاربرد لیزر در جوان سازی پوست

تزریق کلاژن برای جوان سازی پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *