bبرای جوان سازی پوست باید سن واقعی پوست‎تان را بدانید! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
برای جوان سازی پوست باید سن واقعی پوست‎تان را بدانید!

گاهی اوقات پوست افراد از سن واقعی آنها جوانتر یا پیرتر است. برای تشخیص دادن سن واقعی پوست، متخصصان پوست و مو روشی جالبی را پیشنهاد می‎کنند. با این روش می‎توانید سن پوست‌تان را تخمین بزنید و اگر خیلی بیشتر از سن واقعی خودتان بود. به صورت اورژانسی اقداماتی را برای جوان سازی پوست انجام دهید. 

برای جوان سازی پوست باید سن واقعی پوست‎تان را بدانید!

انجام این تست مدت زمان زیادی طول نمی کشد و تنها کافی است توسط انگشت شست و سبابه قسمتی از پوست صورت را به مدت ۵ ثانیه کشیده و آنگاه رها کرده، هر چه پوست سریعتر به حالت اولیه خود بازگردد نشان دهنده جوان بودن پوست و هرچه دیرتر برگردد نشان دهنده پیری پوست است. اگر بین ۱ الی ۲ ثانیه طول بکشد تا پوست به حالت اولیه خود بازگردد، سن پوست کمتر از ۳۰ است، اگر بین ۳ الی ۴ ثانیه طول بکشد سن بین ۳۰ الی ۴۴ سال است، اگر بین ۵ تا ۹ ثانیه طول بکشد بازه سنی ۴۵ الی ۵۰ سال را نشان می دهد و اگر بیش از ۱۰ ثانیه به طول بینجامد نشان می دهد سن پوست بیشتر از ۶۰ سال است. اگر نتیجه این تست نشان داد که سن پوست‎تان از سن بیولوژیک‎تان بالاتر است باید هر چه سریعتر اقداماتی را برای جوان سازی پوست آغاز کنید. می‎توانید از داروها و لوسیون های درمانی و ضد پیری یا از میوه‌ها و خوراکی‎های طبیعی که خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد پیری دارند، استفاده کنید. 

از جمله دیگر میوه های جوانساز پوست می توان اسفناج و هندوانه را نام برد که اسفناج دارای بتا کاروتن و لوتین است که منجر به بهبود قابلیت ارتجاعی پوست می شوند ، هندوانه نیز با دارا بودن انواع ویتامین ها می تواند به ترمیم سلول های آسیب دیده پوست بپردازد. مصرف میوه های ضد پیری همچون انار که حاوی اسید  ellagic است منجر به حفظ کلاژن پوست و محافظت از آن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال‌های آزاد می شود. انار همچنین به دلیل دارا بودن حجم بالایی از ویتامین c می تواند به بهبود زخم ها و آکنه های پوستی نیز کمک کند. با قرار دادن این میوه‎ها در رژیم غذایی، استفاده از کرم ضد آفتاب، نوشیدن کافی مایعات بویژه آب و پرهیز از استعمال دخانیات می‌توان از پیری پوست جلوگیری کرد. 

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط: 

تغذیه برای جوان سازی پوست صورت

تزریق کلاژن برای جوان سازی پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *