بدون اینکه سخت تلاش کنید کارهایتان را انجام دهید

بدون اینکه سخت تلاش کنید کارهایتان را انجام دهید

هنری فورد می‌گوید: «چه فکر کنید که می‌‌‌توانید یا نمی‌توانید، احتمالا حق با شماست.» اگر به کارها‌یی که باید انجام دهید نگاه کنید و با خود بگویید «من هرگز از عهده انجام همه این کارها بر نمی‌آیم» قطعاً، قادر به انجام آن هم نخواهید بود. اما اگر بگویید «انجام این کارها مدتی زمان نیاز دارد، بهتر است زودتر شروع کنم…» تمام آن‌ کارها را انجام خواهید داد.

بدون اینکه سخت تلاش کنید کارهایتان را انجام دهید

حتما افرادی را می‌شناسید که زندگی پر‌مشغله‌ای دارند و با این حال به‌ همه کارهایشان می‎رسند و همه چیز را تحت کنترل دارند. اگر افرادی هستند که می‎توانند این کار را انجام دهند، پس شما هم قادر خواهید بود. کمی منظم‌تر باشید، نیاز نیست تلاش خاصی بکنید فقط باید بخواهید که منظم‌تر باشید. آیا تا به حال مجبور شده‌اید برای یافتن یک تکه کاغذ، انبوهی از کاغذها را مرتب کنید. ببینید اگر منظم باشید چقدر از فشار کار و استرس شما کاسته خواهد شد. بزرگترین مانع عدم موفقیت افراد کمبود وقت است. زمان تنها چیزی است که ما در اختیار نداریم، پس چیزی که نیاز است بیاموزید این است که شما باید خودتان فرصتها را ایجاد کنید. برای زندگی روزانه خود یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید. 

اگر با انبوهی از کارها روبرو هستید نیاز نیست نگران نشوید یا تلاش خاصی بکنید، در‌ صورتی که ذهن مثبت اندیش داشته باشید، خیلی سریع‌تر آن‌ها را به انجام خواهید رساند. بنابراین به کارهایی که این اواخر بطور درست و کامل انجام داده‌اید فکر کنید، نه فهرست کارهایی که هنوز انجامشان نداده‌اید. زمان‎هایی که در آن بازدهی بیشتری دارید و سرحال‎تر و فعال‎تر هستید شناسایی کنید و در این زمان کارهایی را که ضروری‌تر است یا به تمرکز بیشتر نیاز دارند انجام دهید. دفترچه یادداشت داشته باشید. این‌کار به طرز عجیبی ذهنتان را آزاد می‌کند و استرس و فشار را کاهش می‎دهد. گاهی اوقات حجم زیادی از کارها را باید انجام دهید و نمی‎دانید از کجا باید شروع کنید. نیاز نیست تلاش خاصی کنید، فقط باید بپذیرید که در آن واحد فقط یک کار را می‌توانید انجام دهید پس فقط به یک گوشه از تمام آن کارها نگاه کنید. بهتر است کار را با ضروری‌ترین‌ها آغاز کنید و ادامه دهید.

منبع: www.beytoote.com

مطالب مرتبط: 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *