آیا بخور به درمان جوش صورت کمک می‎کند؟

بخور دادن، اولین قدم صحیح برای پاکسازی عمیق پوست است، اگر پوست شما چرب یا مستعد جوش است، باید بخور دادن بخشی از برنامه‌ی مراقبت از پوستتان باشد. بخار گرم می‌تواند پوستی را که حاوی سلول‌های مرده، مواد آرایشی، چربی‌ها و باکتری‌هایی که منافذ را مسدود کرده‌اند، دانه‌های سر سیاه و سرسفید است را نرم کند. بنابراین خارج کردن مواد زائد و تمیز کردن منافذ پوست را آسان‌تر می‌کند.

بخور برای درمان جوش صورت

قبل از بخور دادن باید پوست را تمیز کنید و تمام آرایش و مواد زائد روی صورتتان را پاک کنید. می‎توانید از یک لایه بردار ملایم استفاده کنید. این کار را با ملایمت انجام دهید. سپس صورتتان را با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید. یک حوله یا پارچه روی سرتان بیندازید و به مدت ۱۵ دقیقه روی بخار آب جوش بخور دهید. برای اینکه پوستتان نسوزد، ۳۰ سانتیمتر با ظرف آب جوش فاصله بگیرید. می‎توانید گیاهانی مانند گل‌های بومادران، برگ‌های نعناع، علف لیمو، برگ‌ها یا شاخه‌های عنبر سائل، غنچه‌های رز، گل‌های اسطوخودوس، مریم گلی، گل آقطی و پوست لیمو که خاصیت ضد باکتری دارند و برای آرام بخشی پوست مخصوصا پوست‎های چرب که مستعد جوش هستند بسیار مفید است.

بعد از بخور دادن، پوستتان را به آرامی با یک حوله‌ی تمیز خشک کنید و از تونر استفاده کنید. تونر یا به عبارت بهتر شاداب کننده، بعد از پاکسازی اولیه پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. تونرها باقیمانده اثرات مواد آرایشی و سلول‎های مرده را از روی سطح پوست پاک می‌کنند و باعث شادابی و طراوات پوست می‌شوند‌. یک پنبه‌ی توپی خالص را در تونر فرو ببرید و آن را به پوستتان بزنید. برای این کار از الکل استفاده نکنید، زیرا الکل حتی برای چرب‌ترین پوست‌ها، یک قابض فوق العاده قوی است و معمولا باعث می‌شود که در یک واکنش دفاعی، چربی بیشتری به این ناحیه فرستاده شود. هر چند بخور دادن صورت، یک درمان طبیعی و بی ضرر برای مراقبت از پوست چرب است، اما بیش از دو بار در هفته، صورتتان را بخور ندهید.

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط:

درمان طبیعی برای آکنه

چطور موخوره را درمان کنیم؟

دکتر زهره فاضل پزشک پوست و مو در تجریش

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *