سن بالای مردان عامل مهم ناباروری‎ها

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد قدرت باروری در خانم‌‌ها و آقایان در حال کاهش است. سن بالا یکی از عوامل اصلی ناباروری است و سهم مردان در ناباروری‌ها ۷۰ درصد است. بررسی‌ها کاهش ۵۰ درصدی نا‌باروری نسبت به ۵۰ سال گذشته در آقایان را نشان می‌دهد که با معاینه به موقع پزشک می‌توان به درمان سریع این مشکلات در دوران کودکی کمک کرد. 

ناباروری مردان

زوج نابارور را زوجی می‎دانند که پس از گذشت یک سال از زمانی که اقدام به باردار شدن کرده‌اند، هنوز موفق به بارداری نشده اند. ۸۵ درصد از زوج‌های سالم در طول یک سال از زمانی که اقدام به بارداری می‌کنند، باردار می‌شوند که این بارداری یا خودبه‌خود و یا گاهی با مراجعات ساده و سرپایی به مراکز درمانی اتفاق می‌افتد. تشخیص به موقع بیماری قبل از فرزندآوری در آقایان می‌تواند در کیفیت و تعداد سلول‌های جنسی آنها موثر باشد. با آزمایش‌هایی در دوران جوانی می‌توان از عوامل‌تهدیدکننده پیشگیری کرد.

قبل از بلوغ عواملی در جنس مذکر و مونث باعث می‌شود قدرت باروری کاهش پیدا کند. سبک زندگی، تغذیه، چاقی قبل از بلوغ می‌تواند در برخی بیمار‌ی‌ها مانند تخمدان پلی‌کیستیک تأثیر گذار باشد. عواملی در محیط بر نا‌باروری تأثیرگذارند که در گذشته دقت کافی و امکانات مناسب در تشخیص آن وجود نداشته است. پیشرفت تکنولوژی و افزایش زندگی ماشینی در ناباروری موثر هستند، گفت: هر عاملی باعث می‌شود قدرت باروری در تهدید باشد که نسبت به اینکه کودک، بالغ و بزرگسال باشد شرایط مختلفی را تکنولوژی علم فراهم کرده که در اغلب مراکز کشور این خدمات ارائه می‌شود.

منبع: yjc.ir

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *