این ویتامین برای کاهش کلسترول مفید است

دریافت مقادیر کافی از ویتامین ها، بخشی از فرآیند تغذیه سالم است. ویتامین های گروه ب نقش مهمی در مراقبت های پیشگیرانه دارند و به وفور در سبزیجات، حبوبات غنی شده، لبنیات، گوشت و … موجودند.  ویتامین ب ۳ یا نیاسین برای کنترل و بهبود سطح کلسترول خون مفید است.

این ویتامین برای کاهش کلسترول مفید است

ویتامین ب ۳ یا نیاسین برای تبدیل مواد غذایی مصرفی به انرژی بسیار مهم است. میزان مورد نیاز این ویتامین برای زنان روزانه ۱۴ میلی گرم و برای مردان ۱۶ میلی گرم است و دریافت این میزان ویتامین می‎تواند از راه مصرف آجیل، حبوبات، نان غنی شده، لبنیات، ماهی، گوشت بدون چربی باشد. عدم دریافت کافی نیاسین منجر به ابتلا به یک بیماری به نام پلاگر می شود. علائم این بیماری هم جسمی و هم روانی است. اسهال، غشاهای مخاطی ملتهب و زوال عقل از علائم رایج آن هستند. معتادان به مصرف الکل نیز به دلیل این که نمی توانند نیاسین را به خوبی جذب کنند، در معرض خطر ابتلا به پلاگر هستند. مصرف نیاسین برای کنترل و بهبود سطح کلسترول خون نیز مهم است.

علاوه بر نقش مکمل های ویتامین ب در افزایش سوخت و ساز بدن و حفظ سلامت پوست، مصرف این ویتامین ها منجر به کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی می شود؛ وضعیتی که در آن خون لخته شده وارد جریان خون به مغز می شود. ویتامین های گروه ب برای تشکیل سلول های خونی ضروری هستند و همچنین می توانند تا ۷ درصد از خطر ابتلا به سکته مغزی پیشگیری کنند. البته باید به خاطر داشته باشید که قبل از مصرف هر گونه مکمل ویتامین ب با پزشک‌تان مشورت کنید.
منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

با این داروی خانگی، فشار خون و کلسترول را درمان کنید!

پیاز می‎تواند کلسترول خون را کاهش دهد!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *