این میوه بهشتی خاصیت ضد سرطانی دارد!

زادگاه این میوه بهشتی، ایران می‌باشد. انار ایران جزء بهترین و باکیفیت‌ترین انارهای سراسر دنیا می‌باشد. سراسر پاییز، زیر سلطه انار است که به جنگ همه بیماری ها می‌رود. انار، تمامی اعضای بدن را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. این میوه خواص بی‌شماری از جمله خاصیت ضد سرطانی بودن، دارد. 

این میوه بهشتی خاصیت ضد سرطانی دارد!

خاصیت ضدسرطانی انار از طریق اثر روی ظرفیت آنتی اکسیدانی بدن است. استرس اکسیداتیو که در اثر عدم تعادل بین تولید رادیکال‌های آزاد و سیستم دفاع آنتی اکسیدانی ایجاد می‌شود، در پاتوژنز بیماری‌های مختلف نقش دارد. رادیکال‌های آزاد در بروز بیش از ۱۰۰ نوع بیماری ازجمله سرطان و دیابت نقش دارند. از آن‌جایی که انار حاوی ۱۰۰ ها نوع آنتی اکسیدان مخنلف است، مصرف آن می‌تواند توان دفاعی بدن علیه رادیکال‌های آزاد و در نتیجه بیماری‌های مختلف را بالا ببرد.

محققان دریافتند مصرف آب انار بر فشار خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تاثیر دارد. در مطالعه‌ای که در این زمینه انجام شد، به افراد مبتلا به دیابت به مدّت ۶ هفته، مقدار ۲۰۰ میلی‌لیتر آب انار خالص به‌طور روزانه، داده شد. در گروه مصرف کننده آب انار در مقایسه با گروه شاهد، کاهش معناداری در فشارخون سیستولی و دیاستولی مشاهده شد. در نتیجه می‌توان در این بیماران،  مصرف آب انار را برای پیشگیری از پرفشاری خون توصیه کرد.

منبع: salamatnews.com

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *