این میوه برای جلوگیری از پیری معجزه می‎کند!

یکی از اثرات پیری، ضعیف شدن ماهیچه‌هاست. با افزایش سن از حجم ماهیچه‌ها کاسته شده و روز به روز ضعیف تر شده و دچار افتادگی می‎شوند. نتایج مطالعات دانشمندان نشان داده است که انار دارای پتانسیل تقویت ماهیچه ها بوده و به مقابله با روند پیری کمک می کند.

این میوه برای جلوگیری از پیری معجزه می‎کند!

با افزایش سن، سلول‌ها به شدت برای بازسازی میتوکندری که وظیفه تامین انرژی سلول‌ها را برعهده دارد، تلاش می کنند و دیگر قادر به انجام وظایف ضروری‌شان نیستند. این ضعف عملکرد بر سلامت بسیاری از بافت ها، از جمله ماهیچه ها، تاثیر می گذارد و به تدریج موجب تضعیف آنها در سنین بالاتر شده و منجر به بیماری های گوناگون مرتبط با افزایش سن می شود. یافته ها نشان می دهد زمانیکه ما انار می خوریم، در بدن مان موکلولی موسوم به «یورولیتین A» تولید می شود. یورولیتین A مجددا توانایی سلول را برای بازسازی اجزای میتوکندری احیاء می کند. زمانیکه این مولکول به روده ها می رسد، به سلول های ماهیچه کمک می کند تا از خودشان در مقابل روند پیری محافظت کرده و همچنین موجب افزایش حجم ماهیچه ها می شود.

دانشمندان یک موسسه تحقیقاتی در سوئیس در آزمایش روی موش‌ها مشاهده کردند موش‌های مسن، با سن حدود ۲ سال که در معرض مصرف یورولیتین A قرار گرفته بودند، بعد از ۸ تا ۱۰ روز، میزان استقامت شان در حین دویدن در مقایسه با موش های مسن گروه کنترل، ۴۲ درصد بهتر بود. پروفسور Patrick Aebischer رئیس این موسسه تحقیقاتی می‎گوید تنها مولکول معروف که می تواند به بازسازی میتوکندری کمک کند، یورولیتین A است. این مولکول ترکیبی کاملا طبیعی است و تاثیر آن قوی و قابل اندازه گیری است.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

سبک زندگی ضد پیری

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *