bبا این مواد غذایی ویتامین D بدنتان را پر کنید · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
با این مواد غذایی ویتامین D بدنتان را پر کنید

بر اساس پژوهش‌ها ویتامین D در بدن به استخوان سازی کمک فراوانی می کند و یکی از راه ها کسب این ویتامین از طریق آفتاب می باشد اما گاهی اوقات افراد برای تامین این ویتامین به مکمل ها رجوع می کننددریغ از آنکه مصرف بیش از حد مکمل ها ممکن است به سطح خطرناکی برسد و معمولا استفاده بیش از حد مجاز آنها توصیه نمی شود.

ویتامین D

ویتامین D

بر اساس توصیه پزشکان مصرف ویتامینD معمولا در افراد بالغ به بیش از ۴۰۰۰IUدر طول روز می رسد که این مقدار باعث بالا رفتن سطح کلسیم به طور غیر طبیعی در خون، بافت بدن و عروق خونی می شود به همین دلیل پیشنهاد می‌شود افرادی که پایین تر از ۷۰سال سن دارند مصرف این نوع از ویتامین را به ۶۰۰IU و افرادی که بالاتر از ۷۰سال سن دارند باید به میزان ۸۰۰IU این ویتامین را مصرف کنند.

هر فرد باید با انجام آزمایش های مورد نیاز میزان این ویتامین را در بدن خود بسنجد، زیرا اگر فردی ویتامینD فراوانی داشته باشد مصرف مکمل های این ویتامین باعث ایجاد حالت تهوع، استفراغ، ضعف عضلانی، مشکلات کلیوی و حتی باعث ایجاد ناراحتی های قلبی در فرد شود.

از منابع طبیعی که برای دریافت ویتامین D در بدن وجود دارد می توان به زرده تخم مرغ، ماهی دریایی و نور خورشید اشاره کرد که از بین این موارد نور خورشید طبیعی ترین منبع به حساب می آید.

 

منبع :yjc

مطالب مرتبط :

مواد غذایی مفید برای پاکسازی کبد

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *