bاین عوامل باعث کاهش میل جنسی می‎شوند · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
این عوامل باعث کاهش میل جنسی می‎شوند

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد بعضی از  بیماری‎ها و عوامل جسمی و روحی و تغذیه و حتی مسایل اجتماعی می‎تواند در کاهش یا افزایش میل جنسی افراد موثر باشد. در این مطلب به چند عامل که باعث کاهش میل جنسی افراد می‎شود، اشاره شده است. 

میل جنسی

اولین و مهمترین عامل بی میلی جنسی که منجر به مشکلات جنسی و زناشویی می‎شود، استرس است. مشکلات روحی و روانی می‎تواند سبب اختلال در عملکرد جسمی شود. اولین قدم برای درمان مشکلات جنسی ناشی از استرس این است که تشخیص دهیم استرس باعث ایجاد مشکل است. گاهی اوقات خود فرد می‎تواند به خودش کمک کند ولی در اکثر موارد بهتر است از مشاور یا روانشناس برای حل مشکل کمک گرفت. 

اختلافات و مشکلات زناشویی و نبود صمیمیت می‎تواند باعث ناتوانی جنسی یا کاهش میل جنسی شود. ارتباط ضعیف بین زوجین، عدم اعتماد، خیانت، درگیری و تنش مداوم و جر و بحث از عوامل ایجاد مشکلات جنسی زناشویی است. در این موارد مشاوره و زوج درمانی می‎تواند به زوج‌ها کمک کند. افرادی که الکل مصرف می‎کنند ممکن است دچار مشکلات در عملکرد جنسی و کاهش میل جنسی شوند. الکل یک ماده اعتیادآور است و برای درمان اعتیاد به الکل باید از روانپزشک و دارو درمانی کمک بگیرید. مانند هر فعالیت جسمی دیگر کم خوابی می‎تواند بر فعالیت جنسی نیز تاثیر گذار باشد. نداشتن خواب شبانه کافی و با کیفیت باعث اختلال در عملکرد و رابطه جنسی می‎شود. یکی از بیماری‌هایی که باعث مشکلات خواب می‎شود، آپنه خواب است. برای درمان این بیماری باید در جستجوی پزشک باشید تا به بهبود کیفیت خوابتان و در نتیجه بهبود رابطه جنسی‌تان کمک کنید.

بعضی از داروهایی که برای درمان بیماری‎ها مصرف می‎شود، عوارض جانبی دارند که یکی از این عوارض می‎تواند بی میلی جنسی یا بروز اختلالات و مشکلات جنسی باشد. داروهایی که برای کنترل فشار خون مصرف می‎شوند. قرص سرماخوردگی که آنتی هیستامین و ضد احتقان دارد. داروهای ضد افسردگی، قرص ضد بارداری و داروهای شیمی درمانی از این نمونه داروها هستند. اگر پزشک تشخیص دهد که داروها علت مشکلات جنسی فرد است، می‎تواند داروهایی تجویز کند که اثرات جانبی کمتری داشته باشد. 

منبع: www.medicinenet.com

مطالب مرتبط: 

سرد مزاجی زنان

غذاهای مفید برای درمان مشکلات جنسی مردان

درمان مشکلات جنسی زنان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *