با این روغن آلرژی را درمان کنید

علائم آلرژی در بسیاری از مواقع مزاحم کار و زندگی افراد شده و آن ها را از فعالیت های روزمره باز می دارد اما واکنش های آلرژیک خفیف را می توان تا حد زیادی تحت کنترل قرار داد. روغن پونه کوهی (آویشن) که در بسیاری از درمان های گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، با عفونت ها، قارچ ها، کولیت، سرطان، التهاب، آسم و عفونت های تنفسی و آلرژی مقابله می‎کند. 

با این روغن آلرژی را درمان کنید

اگر زیاد عطسه یا سرفه می کنید و آبریزش بینی دارید اما این علائم همیشگی نیستند و در برخی ایام سال سراغتان می آید به احتمال زیاد شما به آلر‌ژی فصلی مبتلا هستید. آلرژی فصلی مانند سایر آلرژی ها زمانی به وجود می آید که  سیستم ایمنی بدن حساس شده و به برخی مواد خاص محیط زندگی واکنش نشان می دهد. برای درمان آلرژی یک قطره روغن پونه کوهی معجزه می‌کند. این روغن با التهاب، آسم و عفونت های تنفسی و آلرژی مقابله کرده، همچنین موجب تعادل هورمون ها در بدن و کاهش روند یائسگی می شود. این روغن را می توان به صورت موضعی برای  درمان قارچ ناخن انگشت پا و از بین بردن زگیل و خال استفاده کرد اما باید توجه داشت روغن پونه کوهی برای زخم های باز استفاده نشود. از این روغن به عنوان پاک کننده ریه نیز استفاده می شود.
برای استفاده می‎توانید بخور این روغن را در فضای خانه پخش کنید. یک یا دو قطره  از این روغن را کف دست ریخته و دو دستتان را به هم بمالید سپس کف دست‌تان را بو کنید با این کار عطر این روغن وارد ریه ها شده و آن ها پاک سازی می کند. یک قطره از اسانس پونه کوهی را با عسل در آب گرم ریخته و مدام هم بزنید تا یک ترکیب یکدست به دست بیاید زیرا این روغن به سرعت از آب جدا می شود. این ترکیب را در محلی که هستید قرار دهید تا با تنفس شما وارد ریه ها شود. بهتر است این اسانس طبیعی را نوزادان، کودکان خردسال، زنان باردار باردار و شیرده و افراد دیابتی به دلیل احتمال کاهش سطح قند خون و تاثیر سوء آن بر دیابت استفاده نکنند. توجه داشته باشید که باید در مصرف این روغن به خاطر اینکه یک اسانس بسیار قوی است احتیاط  کنید و آن را نباید بیش از ۱۰ روز در هر دوره استفاده کرد. زیرا این کار باکتری های سودمند روده را نابود کرده یا موجب سمی شدن کبد می‌شود.
منبع: yjc.ir
مطالب مرتبط: 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *